Po prechode z analógového vysielania na digitálne, na základe ustanovenia Európskej Únie, ľudia na Slovensku čím ďalej, tým viac spoznávajú výhody digitálnej televízie a vzniká väčšia potreba informovanosti, čo sa týka možností prijímania digitálneho signálu.Proces digitalizácie sa dotkol väčšiny obyvateľov Slovenska. Aj napriek svojim niekoľkým výhodám ako je príjem signálu bez „sneženia“ a „duchov“ alebo možnosť príjmu televízie s vysokým rozlíšením má taktiež nevýhodu v tom, že poskytuje v súčasnosti len pár základných programov. Prijímanie digitálneho signálu je možné zabezpečiť  taktiež prostredníctvom satelitu, ktorého signál je dostupný na celom území SR. DIGI Slovakia zabezpečuje vysielanie prostredníctvom satelitnej technológie v digitálnom prenose obrazu aj zvuku už od roku 2001. Ponúka najmodernejšiu technológiu - špičkový zvuk a kvalitu obrazu bez ohľadu na to, kde sa nachádzate. Vďaka digitálnej kvalite a cenám, odzrkadľujúcim pozitívnu cenovú politiku spoločnosti voči klientom, zaznamenáva prudký nárast zákazníkov nielen na Slovensku, ale aj v ostatných stredo a východoeurópskych krajinách.

Medzi obľúbené aj napriek obmedzenej regionálnej dostupnosti patrí, šírenie digitálneho signálu prostredníctvom káblových rozvodov. Služby káblovej televízie poskytuje spoločnosť DIGI Slovakia, s. r. o., v mestách Handlová, Komárno, Košice, Prievidza, Ružomberok, Senica, Šaľa, Žiar nad Hronom, Bojnice, Brezno a Bratislave. Pestrú ponuku programov prináša v niekoľkých balíkoch služieb. Možnosť využívať digitálnu káblovú televíziu je samozrejmosťou pre všetkých klientov DIGI SLOVAKIA, ktorý už dnes sledujú analógovú televíziu od DIGI. Súčasný príjem analógovej televíznej služby ostáva spolu v cene s digitálnym balíkom. Výhody ktoré prináša digitálna káblová televízia sú oproti bežnej analógovej televízii značné. Okrem spoľahlivejšieho príjmu, podpore širokouhlého formátu 16:9 alebo teletextu je to aj vysoká kvalita obrazu vo formáte HD,  podpora technológie EPG - elektronický programový sprievodca zobrazujúci informácie o vysielaných programoch a televízny program na ďalšie dni a samozrejmosťou sú aj  doplňujúce funkcie, ako služba aktualizácie softvéru prijímača.
 Digitálne vysielanie od DIGI Slovakia prinieslo okrem kvalitnejšieho obrazu a zvuku aj rozšírenie programovej ponuky.  Výhody oproti konkurencii má DIGI Slovakia v tom, že nezaťažuje svojich zákazníkov zbytočnými viazanosťami ako iné spoločnosti, a vždy mu tak dáva možnosť odstúpiť kedykoľvek od zmluvy bez sankcií. Bohatá programová ponuka slovenských, českých a zahraničných programov je zaujímavá aj cenou. Pokiaľ si chcete zabezpečiť káblovú televíziu od DIGI Slovakia v Žiari nad Hronom, zaplatíte mesačne 3, 45 € za mini balík  ( 7 programov), 9, 60 € za rozšírený balík s viac ako 70 programami a 8 € za HBO balík - bez akýchkoľvek ďalších  skrytých, či inštalačných poplatkov. V prípade, že vlastníte televízny prijímač s DVB-C tunerom, nepotrebujete ani set-top box a automaticky ste „digitálny“.  V prípade starších televíznych prijímačov DIGI Slovakia poskytuje SD - boxy ktorý si môžete zakúpiť za 42 € alebo prenajať za 1, 5 €/mes. Prípadne HD – boxy s cenou 122 € alebo prenájom 4,30€/mes.  Digitálna televízia predstavuje omnoho efektívnejší spôsob šírenia TV signálu ako je v súčasnosti v prípade  analógového vysielania.

Okrem digitálnej káblovej televízie prináša DIGI Slovakia zákazníkom aj služby vysokorýchlostného optického alebo metalického pripojenia na internet prostredníctvom káblových rozvodov ktoré má vybudované vo viacerých mestách na Slovensku. Prináša dátovo a časovo neobmedzený internet bez aktivačných, zriaďovacích a inštalačných poplatkov a vo vybraných mestách bez viazanosti. Okrem vyššie zmieneného je pomer ceny a rýchlosti internetu nastavený jednoznačne v prospech klienta. Neobmedzené vysokorýchlostné pripojenie internetu je v Žiari nad Hronom za bezkonkurenčnú cenu 8 Eur mesačne StartNet s rýchlosťou 20/10 Mbit/s alebo BaseNet s rýchlosťou 40/20 Mbit/s za 12 Eur mesačne.
DIGI Slovakia je taktiež vlastníkom licencie na vlastný športový program - DIGI Sport, ktorý vysiela z Bratislavy pre celé Slovensko a tiež Českú republiku od 14. augusta 2010, kedy vysielanie odštartoval svojím prvým zápasom z najsledovanejšej futbalovej ligy na svete Premier League. Exkluzívne iba na DIGI Sport môžete sledovať zápasy anglickej Premier League, Španielskeho pohára, či  domácej Corgoň ligy. Z hokeja je to švédska Elitserien,  tenisové turnaje ATP, atraktívne boxerské súboje ale aj palubovkové športy ako hádzaná, či volejbal.

 


Pridal: Nataška Kategória: DIGI Slovakia, Štvrtok 24 máj 2012 - 22:31:14, Prečítané: 11404x
Zdielaj túto správu: Facebook Čítať / pridať komentár, komentárov: 1
Diskusia k správe
Ďalšie novinky vo zvolenej kategórii:

DIGI Slovakia oznamuje...

DIGI pripravuje rozšírenie programovej ponuky a to už dnes, toto vám doporučuje.


ATV je s vami každý deň - informujme sa navzájom

Partneri ATV

© MAJOR Invest inc.
Vyhľadávanie a filter príspevkov
http://www.n-motor.mazdadealer.sk/modely/mazda3.xhtml
Žiadne informácie
Obedné menu na dnes zverejnilo:
0 reštaurácií Menu dnes | Zajtra
Odporúčame:
http://www.studiolafemme.sk/
TOP 10
https://www.stranapriamademokracia.sk/
ATV na facebooku
Vaša anketa
Je podľa vás v meste dosť zelene?

ÁNO

NIE

Je mi to jednoPoslané Nataška
Celkom hlasov: 81 Komentáre: 0
Predošlé ankety