Víkendovým dvojkolom pokračovala najvyššia slovenská hokejbalová súťaž. Pohronskí hokejbalisti hrali dvakrát doma proti favorizovaným celkom z hlavného mesta a ani raz nevyšli naprázdno.

MUŽI - EXTRALIGA

13. kolo:
N-Sport Trend Pohronie - Jokerit Petržalka 5:4 (2:0, 1:2, 1:2 - 0:0 - 1:0) po samostatných nájazdoch, góly: Takáč 2, Heckl, Gáborík, Pukač (rozhodujúci nájazd) - Válek 2, Mašek, Bakoš

N-Sport Trend: Náter (Sýkorka) - Trnka, Lvomský, Pukač, Strohner, Ližbetin, Ďurčov - Takáč, Heckl, Kostka, Gáborík, Ruttkay, Lunter, Pastorok, Matuška, Uhrovič, Nemček. Tréner Jaroslav Kolibík

Domáci privítali druhý tím tabuľky, avšak bodový rozdiel na ihrisku badať nebolo. Zápas sa musel divákovi od začiatku páčiť. Oba tímy sa prezentovali peknými útočnými akciami a tak sa bolo na čo pozerať. Lepší štart do zápasu mohli mať hostia, no veľkú šancu Váleka Náter s námahou chytil. Na opačnej strane sa ale tešili domáci, keď sa po Hecklovom góle ujali vedenia. V prvej tretine bola hra veľmi vyrovnaná ale ďalšie šance na oboch stranách už zostali nepremenené, až na tú poslednú v záverečnej minúte, kedy sa po prvý krát presadil domáci kanonier Takáč. Domáci tak odchádzali do šatne s dvojgólovým náskokom.
Do druhej tretiny naskočilo Pohronie s veľkou chuťou a súpera jasne prehrávalo. Z obrovského tlaku vyťažili domáci tretí gól. Tvrdú Ruttkayovu strelu odrazenú od zadného mantinelu dôrazný Gáborík upratal pri pravej tyčke za bezmocného Petroviča. Po následnom vhadzovaní sa sám pustil pomedzi obranu hostí Kostka a nebyť famózneho Petroviča, domáci mohli poslať Jokerit do kolien. Avšak hostia sa nevídaným spôsobom do zápasu vrátili. Po prvom vylúčení v zápase sa po neprehľadnej situácii presadil Mašek, keď Náter na jeho ľahkú strelu kvôli zakrytému výhľadu vôbec nezareagoval. V 25. minúte sa domáca obrana trestuhodne rozostúpila Bakošovi a ten zavesil nad Náterovu lapačku a zrazu sa zápas otočil. Dovtedy lepším domácim sa na ihrisku začalo ťažšie dýchať, hostia dostali krídla, ale gól do šatne mohol streliť v presilovke Takáč, ale jeho strelu bravúrne vyrazil nestarnúci Petrovič. Tomu mohli Petržalčania ruky-nohy bozkávať za výkon predvedený v druhej tretine, inak by domáci určite viedli ďaleko vyšším rozdielom ako o gól po tejto časti hry.
V tretej tretine Jokerit dokonal skvelý obrat, o ten sa postaral kto iný, ako najlepší strelec Žolíkov Richard Válek. Najprv krížnou strelou do protipohybu Nátera využil presilovku hostí, aby dve a pol minúty pred koncom po vyhratom vhadzovaní prestrelil všetkých hráčov. Loptička sa dokotúľala do bránky domácich zároveň s hvizdom rozhodcov, tí napokon gól uznali. Domáci si takmer výborne rozbehnutý zápas prehrali, avšak aj im sa podarilo zvrátiť nepriaznivý stav. V hre bez brankára sa podarilo po dobre zahratej situácii vyrovnať Takáčovi minútu a pol pred koncom. Do konca riadneho času sa už stav nezmenil a nasledovalo predĺženie.
Súperi sa priam ponúkali, kto rozhodne, no brankári ostali aj napriek veľkým šanciam neprekonaní počas celých piatich minút a tak sa začala nájazdová lotéria. Hosťujúci kanonier Válek našiel len pripravenú Náterovu lapačku, naopak hneď prvý domáci hráč Ivan Pukač svoj nájazd s prehľadom premenil, kapitán Jokeritu Augustín chcel okabátiť Nátera pomalým nájazdom s rýchlou strelou, no ten rúčkou hokejky aj jeho pokus zmaril. Rozhodnúť mohol Takáč, ale nastrelil len konštrukciu Petrovičovej bránky. Za hostí Zelenka musel dať, Strelou tesne nad zemou popod vyrážačku sa mu to podarilo. Ruttkayov blafák Petrovič chytil a tak dráma pokračovala po zmene poradia k.o. systémom po jednom. Kostka krásnym blafákom ponúkol ďalší matchball Pohroniu, avšak na opačnej strane odpovedal rovnakou mincou Antal. Na domácej strane sa k loptičke postavil po druhý krát Pukač, a aj tento krát bol na jeho blafák Petrovič prikrátky. Keďže hosťujúcemu Antalovi pri druhom pokuse loptička pri kľučke ušla, domáci sa mohli tešiť z dvoch bodov. Férový a pekný hokejbal z oboch strán podporili vynikajúcim výkonom aj rozhodcovia Královič a Pikula. (an)
Reportáž zo zápasu si môžete pozrieť vo vysielaní ATV, v premiére v utorok 13. novembra po 20. hodine a následne aj vo videoprílohe tejto správy.

Ostatné zápasy: Považská Bystrica - Nitra 5:2, Kežmarok - LG TPS Bratislava 4:5 s.n., Žilina - Ružinov 1:4, Skalica - Martin 0:3, Pruské - Vrútky 7:3

14. kolo:
N-Sport Trend Pohronie - LG TPS Bratislava 4:3 (1:2, 2:1, 1:0), góly: Lunter 2, Kostka 2 - Vavro, Drozdík, Minárik

N-Sport Trend: Náter (Sýkorka) - Kamo, Trnka, Strohner, Pukač, Ližbetin - Takáč, Heckl, Kostka, Lunter, Ruttkay, Mojžiš, Pastorok, Matuška, Uhrovič, Nemček. Tréner Jaroslav Kolibík

Oba tímy vyhrali svoje sobotňajšie zápasy zhodne 5:4 po nájazdoch, napriek tomu miernym favoritom zápasu boli hostia, priebežne tretí tím tabuľky. Navyše domácim mali čo oplácať, veď v Bratislave sa prekvapujúco tešilo Pohronie, keď otočilo z 2:0 na 2:5. Domácim úvodná tretina absolútne nevyšla, nenadviazali na výborný výkon proti Jokeritu, hostia boli nebezpečnejší smerom dopredu. Po chybe domácej obrany Nátera popod vyrážačku v 9. minúte prestrelil Vavro a hostia sa zaslúžene ujali vedenia. Domácim sa však podarilo po nenápadnej Ruttkayovej akcii vyrovnať, keď bol pred bránou dôrazný Lunter. Na opačnej strane strelil po Vavrovej zadovke pomedzi troch domácich hráčov gól domácim do šatne Drozdík.
Ani druhá tretina nepriniesla zo začiatku zmenu v obraze hry. Trápiaci sa domáci celok nedokázal nič vymyslieť. Psychickú výhodu priniesol pre LG ďalší gól, keď Minárikova strela takmer od polky prekvapila Nátera. Lacný gól však akoby nakopol Pohronie konečne k lepšiemu výkonu a od polky zápasu prebrali iniciatívu. Po krásnej akcii prvého útoku znížil Kostka, a gól do šatne hosťom z prvej tretiny vrátil bombou v presilovke Lunter.
Do tretej tretiny tak tímy vstupovali za nerozhodného stavu. LG vycítilo hrozbu z domácej strany, a tak do brány postavili vo forme chytajúceho Kalisa. Ten bol skutočne oporou svojho tímu, no rovnako tak na domácej strane Náter. Brankári sa v tretej tretine prekonávali, kto spraví nemožnejší a krajší zákrok. Jediným hráčom, ktorý fantastických brankárov dokázal prekonať bol domáci valibuk Kostka. Po jeho dorážke sa domáci dostali do tesného vedenia v 40. minúte. Následne obrovskú Takáčovu šancu Kalis zázračne chytil. Potom ihrisko patrilo hosťom, ktorý chceli za každú cenu vyrovnať. Asi tri, či štyri obrovské závary pred domácou bránou, zakaždým však loptička ako na magnete skončila na domácom Náterovi. Najväčšiu šancu hostí zahodil Svitana, keď sám medzi kruhmi tvrdou ranou našiel opäť len Náterovu lapačku. Domáci mohli nervák ukončiť pri hre hostí bez brankára, no najprv zbrklo strieľal z veľkej vzdialenosti Takáč, následne Matuška, no hostia to nedokázali potrestať a Pohronie tak aj druhý vzájomný zápas týchto tímov vyhralo. Opäť tak ako v sobotu stretnutie s obrovským prehľadom viedla rozhodcovská dvojica Královič - Pikula. (an)

Ostatné zápasy: Považská Bystrica - Ružinov 1:2, Skalica - Vrútky 1:2 s.n., Kežmarok - Jokerit 1:4, Žilina - Nitra 1:5, Pruské - Martin 3:2

Zo stretnutia Pohronie - Jokerit (5:4 s.n.). Foto: tg

Pridal: Tomas Gemza Kategória: Hokejbal, Pondelok 12 november 2012 - 14:46:02, Prečítané: 10870x

Spolupráca CVČ a Sport Trend-u vo výchove malých hokejbalistov

Po presťahovaní extraligistov N-Sport Trend Pohronie zo Žiaru do Banskej Bystrici postihla hokejbal v našom meste kríza. Tú sa výchovou nových nádejí snažia spoločne zažehnať Centrum voľného času a klub Sport Trend.

52 %

Cesta do play-off zarúbaná

Dve kolá odohrali cez víkend pohronskí hokejbalisti v najvyššej slovenskej súťaži. Tie definitívne rozhodli, že naši sa do play-off nepozrú ani v ďalšom ročníku extraligy. Navyše, podobne ako vlani, obsadia 11. miesto. Do baráže ide Žilina. Nováčik zo Skalice naopak okúsi play-off.

Divoká prestrelka s neúspešným koncom

Ďalší z dôležitých domácich zápasov odohrali pohronskí extraligoví hokejbalisti v sobotu 23. februára, keď do Žiaru pricestoval jeden z ich konkurentov v boji o play-off - Kežmarok.

Rozhodli 28 sekúnd pred koncom

Po zimnej prestávke pokračovala hokejbalová extraliga dohrávkami. Pohronskí hokejbalisti sa stále nevzdávajú účasti v play-off. Aj preto bol pre nich zápas s Považskou Bystricou mimoriadne dôležitý.

52 %

Desaťgólový prídel v Ružinove

V poslednom dueli pred zimnou prestávkou cestovali pohronskí hokejbalisti na ihrisko favorizovaného Ružinova. Desaťgólový debakel sa však nečakal.

S obhajcom titulu jednoznačná prehra

Obhajcu minuloročného majstrovského titulu privítali pohronskí hokejbalisti v sobotu 1. decembra na žiarskom zimnom štadióne. O favoritovi stretnutia tak nebolo ani najmenších pochýb.

50 %

Tesná prehra na Turci

Po minulotýždňovom kole, v ktorom mali pohronskí hokejbalisti voľno, pokračovala slovenská extraliga už 16. kolom. Hokejbalisti N-Sport Trendu cestovali do Martina.

Z Vrútok priviezli bod

Dvanástym kolo pokračovala najvyššia slovenská hokejbalová súťaž. Pohronskí hokejbalisti cestovali na Turiec. Miernemu favoritovi uchmatli bod. Prvú prehru sezóny zaznamenal majster z Nitry.

Posledná tretina prehrala celý zápas

Po extraligovej prestávke, ktorú vyplnilo zasadnutie rady Slovenskej hokejbalovej únie so zvolením Jozefa Stümpela do čela slovenského hokejbalu, pokračovala najvyššia súťaž 11. kolom. Hokejbalisti Pohronia cestovali do Žiliny, ktorá bola aktuálne na chvoste tabuľky.