V ženskej volejbalovej extralige sa cez víkend hrali dve kolá. Tie už úplne definitívne rozhodli, že žiarske dievčatá sa baráži nevyhnú.

Skupina o 5. - 10. miesto - 7. kolo:
COP Nitra - VK MŠK Žiar nad Hronom 3:0 (15, 22, 23)
Hralo sa 73 minút, rozhodovali Královič a Patúc

VK MŠK: Veronika Volfová, Elena Rozenbergová, Eva Luptáková, Mária Osvaldová, Barbora Luptáková, Magdaléna Nociarová, libero Lucia Trnavská. Tréner Martin Vaško, asistent Roman Kašša

V rýchlom zápase domáce olympioničky prevýšili svoje súperky v každom sete a zaslúžene zvíťazili. Tento výsledok, spolu s víťazstvom Kežmarku nad Vivusom, definitívne rozhodol o barážovej účasti našich volejbalistiek. (tg)

Ostatné zápasy: Spišská Nová Ves - UKF Nitra 3:1, Kežmarok - VIVUS Bratislava 3:0

8. kolo:
VK MŠK Žiar nad Hronom - KV MŠK Oktan Kežmarok 1:3 (-21, -18, 18, -12)
Hralo sa 83 minút, rozhodovali M. Kováčik a V. Kováčik - 100 divákov

VK MŠK: Magdaléna Nociarová, Barbora Luptáková, Veronika Volfová, Eva Luptáková, Mária Osvaldová, Elena Rozenbergová, libero Lucia Trnavská, striedala Lívia Netolická. Tréner Martin Vaško, asistent Roman Kašša

V zápase už bolo badať, že družstvám o nič nejde. Domáce sa pripravujú na baráž o záchranu, Kežmarčanky okúsia účasť v play-off. Podtatranky od úvodu prvého setu diktovali tempo hry a vďaka výborným útokom Dragašekovej viedli na technických tajmoch 8:3 a 16:15. Aj koncovka patrila hostkám, ktoré sa ujali vedenia 1:0. Úvod druhého setu bol vyrovnaný, domácim sa podarilo niekoľko útokov, no Kežmarčanky si postupne vybojovali mierny náskok, ktorý ustrážili až do konca - 0:2. Tretí set nebol posledným, aj keď v jeho úvode to tak vyzeralo. Hostky dobre útočili, na technických tajmoch viedli 8:5 a 16:14, no domáce v koncovke otočili na 21:18 a záverečnou šnúrou získali set v pomere 25:18. Posledný set už bol jasnou záležitosťou Kežmarku. Domácim dievčatám sa vôbec nedarilo, prehrali vysoko 12:25 a stretnutie 1:3. (tg)
Reportáž zo zápasu si môžete pozrieť vo vysielaní ATV, v premiére v utorok 19. februára po 20. hodine a následne aj vo videoprílohe tejto správy.

Ostatné zápasy: UKF Nitra - COP Nitra 3:0, VIVUS Bratislava - Spišská Nová Ves 0:3

Skupina o 1. - 4. miesto - 4. kolo:

Pezinok - Slávia EU Bratislava 1:3, Doprastav Bratislava - Paneurópa Bratislava 3:0

1. Slávia EU    4    4    0    0    0    12:3    12
2. Doprastav    4    2    0    0    2    7:7    6
3. Paneurópa    4    1    1    0    2    7:9    5
4. Pezinok    4    0    0    1    3    5:12    1

Pozn.: V stĺpcoch tabuliek je - 1. počet zápasov, 2. počet víťazstiev 3:0 a 3:1 (3 body), 3. počet víťazstiev 3:2 (2 body), 4. počet prehier 2:3 (1 bod), 5. počet prehier 1:3 a 0:3 (0 bodov), 6. skóre, 7. počet bodov

FOTOGALÉRIA:

Zo stretnutia extraligy žien Žiar nad Hronom - Kežmarok (1:3). Foto: Tomáš Gemza a Nataly Rusnáková

Pridal: Tomas Gemza Kategória: Volejbal ženy, Nedeľa 17 február 2013 - 19:13:00, Prečítané: 7010x

Ďalšie novinky vo zvolenej kategórii:

Žiarske volejbalistky sa v zápase proti Giraltovciam striedali vo vedení ale…

Ženy volejbalového klubu privítali na domácej pôde silný celok Sokol Giraltovce.

Žiaru sa proti Púchovu veľmi nedarilo

Ženy volejbalového klubu odohrali v sobotu 13. januára prvý dvojzápas v tomto roku.

VK MŠK Žiar vs. Prešov

V sobotu 11. novembra privítali ženy Volejbalového klubu MŠK na domácej palubovke družstvo Prešova

Žiarske ženy privítali MVK Stropkov

Jediným družstvom volejbalového klubu, ktoré tento víkend odohralo zápasy doma, bolo družstvo žien.

Žiarske volejbalistky boli v prvom kole úspešné

Ženy volejbalového klubu začali sezónu doma

Naše ženy ukončili sezónu

V sobotu 25. marca odohrali ženy volejbalového klubu posledné zápasy sezóny.

V dvojzápase jedna výhra žien

Ženy volejbalového klubu privítali v sobotu 18. marca na domácej palubovke Rimavskú Sobotu.

Ženy Volejbalového klubu nestačili na lídra

Ženy Volejbalového klubu privítali na domácej palubovke lídra súťaže Spišskú Novú Ves.

Volejbal ženy: Dva sety sme si ukoristili+VIDEO

Žiarske ženy narazili v sobotu 10. decembra na lídra súťaže tím BK97 Stova Spišská Nová Ves