Už tento piatok teda 20. júna spúšťa občianske združenie Okáčik zo Žiaru nad Hronom tri projekty Slovenského inštitútu mládeže IUVENTA Komprax – kompetencie pre prax, ktoré sú spolufinancované zo zdrojov EÚ. Projekty pripravili v spolupráci s pracovníkmi OZ Okáčik dobrovoľníčky, ktoré baví a napĺňa práca s deťmi."Deň plný zábavy je názov prvého z nich, v ktorom deti čaká veľa zábavy, do sýtosti sa vyšantia a naučia sa nové hry," objasňuje dobrovoľníčka OZ Gabriela Sklenková. V projekte „Výtvarná nás spája“ si budú môcť deti vyskúšať, aké je to maľovať do rytmu hudby, rozvíjať svoju fantáziu pomocou výtvarných techník, ako je napríklad batikovanie, maľovanie hodvábnych šatiek, enkaustika, plstenie, mydielka a iné. Zaujímavé bude spoločné dielo na umeleckom kartóne.
      "V projekte Hravá muzikoterapia privítame zaujímavých hostí a ľudových umelcov, ktorí nás zasvätia do tajov výroby hudobných nástrojov, na ktorých si budeme môcť aj zahrať," dodala Sklenková.
      Kreatívne projekty Komprax majú spoločný cieľ, a to je upozorniť na jedinečnosť každého dieťaťa, ale zároveň aj na jeho potreby a dôležitosť rozvíjania životných zručností, motivovať k vzájomnej empatii, tolerancií a spolupráci.
      "Kreatívne popoludnie dá deťom šancu na úspech. K tomu, aby boli úspešné, potrebujú prežiť čím viac šťastných momentov, ktoré obohacujú ich detstvo. A aby deťom nič nechýbalo, pripravili sme im veľa sladkého pokušenia a hodnotné vecné odmeny," dodala dobrovoľníčka.
 

TASR


Pridal: Nataška Kategória: OZ Okáčik, Piatok 20 jún 2014 - 12:02:53, Prečítané: 3820x
Zdielaj túto správu: Facebook Čítať / pridať komentár, komentárov: 0
Diskusia k správe
Ďalšie novinky vo zvolenej kategórii:

BK Mikuláš v Okáčiku

Žiarske občianske združenie Okáčik pracuje už od roku 2003 a je špecifické tým, že spája vo voľnočasových aktivitách rôzne deti, pričom sa zameriava na tie zdravotne a sociálne znevýhodnené. V sobotu 6. decembra mali v Okáčiku slávnostnú udalosť, keď privítali Mikuláša. My vám program ponúkame v cykle bez komentára.

47 %

Hodina deťom aj v Žiari

 

V posledných dňoch ste mali možnosť stretnúť v uliciach nášho mesta dobrovoľníkov so žltými pokladničkami a žltými odznakmi s logom zbierky - Hugom. Dobrovoľníkmi sa stali študenti základných a stredných škôl zo Žiaru nad Hronom.

Občianske združenie Okáčik.

Občianske združenie pôsobiace na území nášho mesta rozbieha nový projekt. Jeho cieľom je predovšetkým pomôcť zdravotne znevýhodneným deťom a ich rodinám začleniť sa do farebného sveta zdravých ľudí.

54 %

ATV je s vami každý deň - informujme sa navzájom

Partneri ATV

© MAJOR Invest inc.
Vyhľadávanie a filter príspevkov
http://www.n-motor.mazdadealer.sk/modely/mazda3.xhtml
Žiadne informácie
Obedné menu na dnes zverejnilo:
0 reštaurácií Menu dnes | Zajtra
Odporúčame:
http://www.milujsvojevlasy.sk/
TOP 10
https://www.stranapriamademokracia.sk/
ATV na facebooku
Vaša anketa
Je podľa vás v meste dosť zelene?

ÁNO

NIE

Je mi to jednoPoslané Nataška
Celkom hlasov: 81 Komentáre: 0
Predošlé ankety