Súčasné kapacity útulku, ktorý prevádzkuje OZ Strážni anjeli sú takmer naplnené. V útulku je viac ako 30 psíkov čakajúcich na svoj nový domov.„Súčasné kapacity útulku sú naplnené, máme 34 psov, sú po dvaja, traja niekde aj štyria v koterci.“ Hovorí Lívia Fričová, ktorá zastupuje súčasnú správkyňu.

Žiarskemu útulku môžu ľudia pomôcť venovaním 2% z daní, formou poukázania finančných prostriedkov ale aj formou darovania krmiva a maškŕt, psích búd, diek, piškót, obojkov, vodítok a podobne. Okrem toho útulku pomáha aj menšia skupina dobrovoľníkov, ktorí chodia psíkov venčiť.

„Máme 34 psíkov a aby sa každý dostal von na venčenie, potrebovali by sme viacej ľudí.“

Staňte sa venčiarom                                                                         
Psíkom v útulku tak môžete pomôcť aj vy, tým že sa stanete dobrovoľníkom, ktorý bude chodiť venčiť či už jedného alebo viacerých psíkov. Takýmto spôsobom môžete stráviť čas v prírode a spríjemniť ho aj psíkovi z útulku.

„Venčenie je asi to najdôležitejšie čo nám môže pomôcť. Najlepšie je prísť zobrať psíka v čase medzi 14:00 a 17:00 hodinou, kedy sú otváracie hodiny pre verejnosť.“ Opisuje Lívia Fričová a dodáva že pracovník útulku vďaka tomu môže aj lepšie vyčistiť koterce.

Možnosť  adopcie

V prípade záujmu o psíka je lepšie sa prísť najprv do útulku sa so psíkom zoznámiť, kedy môžete spoznať charakter a správanie daného psíka.  Následne si môžete po podpísaní adopčnej zmluvy a zaplatení adopčného poplatku vo výške 30 eur, psíka adoptovať.  Z tohto poplatku zabezpečuje útulok psíkom očkovanie, čipovanie, kastrovanie a v prípade individuálnej potreby aj na liečbu.

Fotogalérie psíkov nájdete na profile OZ Strážni anjeli na Facebooku: https://www.facebook.com/ozstraznianjeli/


Pridal: Jakub Tílesch Kategória: Psí útulok, Pondelok 25 máj 2015 - 08:24:58, Prečítané: 4450x
Zdielaj túto správu: Facebook Čítať / pridať komentár, komentárov: 0
Fotogaléria k správe
Diskusia k správe
Ďalšie novinky vo zvolenej kategórii:

Poznáme meno Žiarskeho chlpáča 2019

OZ Strážni anjeli a Mestské kultúrne centrum zorganizovali už 8 ročník tradičnej súťaže psíkov bez papierov pôvodu Žiarsky chlpáč.

Žiarsky chlpáč 2018 sa volá Lili

V parku Štefana Moyzesa sa stretli na 7.ročníku podujatia Žiarsky chlpáč malí aj veľkí štvornohí miláčikovia a ich hrdí majitelia.

Prvé “Búranie mýtov” v žiarskom parku

Posledný deň júna patril veľkým aj malým štvornohým miláčikom.

Psíky v útulku si užívajú nový výbeh

Hneď vedľa útulku pre psov v areáli družstva behajú psíky v novom veľkom výbehu. Pôvodne nevyužívaný pozemok dalo k dispozícií Občianskemu združeniu Strážni anjeli žiarske poľnohospodárske družstvo.

Žiarsky útulok pre psíkov je nateraz zatvorený, objavila sa tam psinka

V sobotu večer informoval správca žiarskeho útulku, že je do odvolania zatvorený.

Žiarsky chlpáč 2017+VIDEO

Občianske združenie Strážni anjeli zorganizovalo 6. ročník obľúbenej výstavy bez papierových psíkov a ex útulkáčov - Žiarsky chlpáč. Podujatie sa konalo 4.augusta tradične v parku Š.Moysesa v Žiari nad Hronom. Tradične prišiel aj veľký milovník psíkov a podporovateľ žiarskeho útulku Robo Mikla.

Žiarsky chlpáč 2016

V sobotu 3.júla sa v parku Štefana Moysesa konal už 5. ročník podujatia Žiarsky chlpáč

Žiarsky chlpáč 2015

V sobotu 20. júna s v Parku Štefana Moysesa stretli milovníci psíkov bez preukazu pôvodu.

Veria, že tiež dostanú svoj Mikulášky darček

Chceli by ste pomôcť psíkom v útulku, ale nemôžete si žiadneho adoptovať? V tom prípade ich zoberte aspoň na prechádzku. V sobotu 6.decembra organizuje Občianske združenie Strážni anjeli mikulášske venčenie útulkáčov.

52 %

2v1= zabaviť sa a pomôcť. Super

Hoci mesto finančne prispieva každý mesiac na žiarsky útulok, Mládežnícky parlament v Žiari pripravil na tento víkend koncert, z ktorého výťažok pôjde práve pre psíkov v žiarskom útulku, aby boli lepšie pripravení aj na prichádzajúcu zimu. Pozrite si rozhovor s Martinom Hazuchom, členom mládežníckeho parlamentu o koncerte. ale aj všeličnom inom.

52 %

ATV je s vami každý deň - informujme sa navzájom

Partneri ATV

© MAJOR Invest inc.
Vyhľadávanie a filter príspevkov
http://www.n-motor.mazdadealer.sk/modely/mazda3.xhtml
Žiadne informácie
Obedné menu na dnes zverejnilo:
0 reštaurácií Menu dnes | Zajtra
Odporúčame:
http://www.milujsvojevlasy.sk/
TOP 10
https://www.stranapriamademokracia.sk/
ATV na facebooku
Vaša anketa
Je podľa vás v meste dosť zelene?

ÁNO

NIE

Je mi to jednoPoslané Nataška
Celkom hlasov: 81 Komentáre: 0
Predošlé ankety