Žiarsky Atletický klub-MŠK, dostal tento rok dôveru od organizátorov najmasovejšieho detského podujatia v atletike, zorganizovať doma základné kolo „Čokoládovej tretry“. Je to medzinárodné podujatie, kde sa minulý rok spolu v Poľsku, Česku a na Slovensku zapojilo viac ako 16 000 detí.

V Žiari nad Hronom sme základné kolo organizovali 10.5.2019 spoločne s medzinárodným chodeckým mítingom. Na našej „ čoko tretre“ sa zúčastnilo viac ako 150 detí. Pre víťazov z nášho regiónu sme zabezpečili dopravu na semifinále do Bratislavy, ktoré sa konalo 21.5.2019 na Mladej Garde. Do Bratislavy sa prihlásilo 817 pretekárov, takže keď sme prišli na štadión bolo to veľké mravenisko malých atlétov. Z našich 27 detí sa postupne zapájali do súťaže deti na 100m dievčat ročník narodenia 2012 a mladšie. Najlepšie sa darilo: Miške Palášthyovej, ktorá obsadila v konkurencii 60 dievčat perfektné 3.miesto. Nedali sa zahanbiť ani Zdenka Líškayová, ktorá obsadila 7.miesto a Sárka Homolová na 9.mieste.Keďže z Bratislavy postupuje do finále v každej kategórii 12 pretekárov všetky tri dievčatá sa už pripravujú na finále. Najmladšia zo štvorice dievčat Timejka Mošková obsadila síce až 46.miesto,pretože pred cieľom ešte ako neskúsená bežkyňa behala zľava doprava ... ešte, že v cieli chytal deti Jano Volko ambasádor čoko tretry.

V behu na 100m chlapcov sme mali zastúpenie trojice začínajúcich atlétov, z ktorých Samko Debnár obsadil 37.miesto,Lukáško Palášthy 41.miesto a Šimonko Olajec 51.miesto. V behu dievčat ročník 2010-2011 na 200m bežalo 124 dievčat. Najviac sa darili Paťke Bielikovej, ktorá aj po chorobe si vybojovala pekné 5.miesto a postup do finále časom 35,21 sek, na prvú mala stratu ani nie sekundu. V tejto kategórii ešte šesť našich dievčat ( Emmka Jelžová, Miška Fronková, Adelka Fronková, Simonka Beňová, Emka Olajcová a Sárka Dzurová), ktoré skončili v polovici štartovného poľa. Sú to všetko dievčatá, ktoré majú za sebou prvé takéto preteky na tartane.

V behu chlapcov na 200m sme mali štvročlenné zastúpenie. Najlepšie skončil nádejný žiarsky cyklista a tiež víťaz základného kola zo Žiaru Alex Jelža na 4.mieste,ktorý si vybojoval účasť vo finále v Košiciach. Nádejný žiarsky chodec Lukáš Hriň obsadil 21.miesto a Lukáš Pigula 27.misto a Marcos Vvong 46.miesto z celkového počtu 140 chlapcov v behu na 200m.

V behu dievčat ročník narodenia 2008-2009 na 300m sa najviac z našich dievčat darilo Dominike Petríkovej, ktorá si časom 51,18sek. V cieli vybojovala 4.miesto a zároveň aj nomináciu na celoslovenské finále. Tento beh bol poriadne nahustený, keď prvých 20 pretekárok sa zmestilo do rozsahu 3 sekúnd. Radka Mlynarčíková obsadila 16.miesto a od postupu je delili destatinky. Rajčanová Nelka-Vivien , Benčová Karolínka a Želiarová Sofia obsadili umiestnenie tesne za polkou štartovného poľa, celkovo bežalo 114 dievčat v tejto kategórii.

V behu na 300m chlapcov sme mali zastúpenie štyroch pretekárov. Z ktorých nová bežecká nádej Marek Bartfay obsadil 29.miesto,Jakub Ondruš 43.miesto a Tom Slezák a Matúšom Ondrušom dobehli do cieľa na 86 a 96 mieste z celkového počtu pretekárov 130 chlapcov. Všetkým postupujúcim pretekárom držím palce a verím, že v Košiciach na Slovenskom finále zabojujú, ako sa patrí a zopakujú veľký úspech našej žiarskej atletiky, keď minulý rok v Ostrave v behu na 100m zvíťazila naša atlétka Paťka Bieliková.

Miroslav Rybársky

Tréner AK-MŠK, Žiar nad Hronom

Pridal: Nataška Kategória: Iné športy, Pondelok 27 máj 2019 - 10:30:22, Prečítané: 461x
Zdielaj túto správu: Facebook Čítať / pridať komentár, komentárov: 0
Diskusia k správe
Ďalšie novinky vo zvolenej kategórii:

Adam Hriň dvojnásobný majster Slovenska

Cez víkend 7.7.- 8.7.2019 sa v Košiciach konali majstrovstvá Slovenska dorastu.

Maratón žiarskych karatistov

Vo štvrtok 4. júla sa v telocvični na Štvorke zišlli karatisti.

Žiarskym karatistom ide karta

Do vitríny žiarského Karate klubu pribudli ďalšie ocenenia.

Pre Pohár Jozefa Pribilinca sa chodí do Žiaru

10. a 11. máj patril v Žiari atletike. O čokoládovej tretre a žiarskom polmaratóne sme vás už informovali. Dnes sa ešte vrátime k chodeckým pretekom.