Na úvod nezaškodí zopár historických informácií. Alfred Kärcher založil rodinný podnik v roku 1935 v Stuttgart-Bad Cannstatte, kde spočiatku spoločne so svojim otcom prevádzkoval konštrukčnú kanceláriu. Inovácia bola teda krstným otcom založenia komanditnej spoločnosti Alfred Kärcher Kommanditgesellschaft.Dnes sa s menom Kärcher spája hlavne čistenie. Avšak, keď sa Alfred Kärcher v roku 1935 odvážil vydať na samostatnú cestu, zaoberal sa najprv výlučne konštrukciou, výrobou a distribúciou vyhrievacích systémov. S technickým rozhľadom vyvíjal tento švábsky puntičkár kelímkové pece a veľké elektrické ponorné vyhrievacie telesá na priemyselné účely. Prvým hospodárskym úspechom bola „soľná kaliaca pec Kärcher“ na energeticky úsporné kalenie a zušľachťovanie ľahkých kovov. Keď Alfred Kärcher už nevidel možnosti ďalšieho rozvoja, predal patenty a zisk investoval do kúpy areálu vo Winnendene, kde má podnik dodnes svoje hlavné sídlo.

Nová etapa vývoja spoločnosti Kärcher nastala po 2. svetovej vojne, keď od amerických ozbrojených síl dostáva podnik zákazku na údržbu a opravu „parných čističov“, ktoré boli v 20-tych rokoch vynájdené v USA. Kärcher vo vlastnej firme vyvíja túto techniku ďalej, zdokonaľuje ju  a v roku 1950 prezentuje prvý európsky horúcovodný vysokotlakový čistič KW 350 („Kochendwasserreiniger 350“). Naznačuje vstup na trh s čistiacimi prístrojmi a pokladá základný kameň pre neskoršiu hlavnú obchodnú oblasť podniku. Avšak Alfred Kärcher už nemá možnosť zažiť úspech svojho vynálezu – do jeho predčasnej smrti v roku 1959 ostávajú vykurovacie systémy a priemyselné parné generátory najdôležitejšími odbytovými produktmi podniku.

Rozhodujúcim rokom v dejinách firmy je rok 1984: Kärcher predstavuje s HD 555 celosvetovo prvý mobilný vysokotlakový čistič pre domácnosti a vytvára tak úplne nový trh. S ďalšími produktmi na súkromné použitie rozširuje Kärcher začiatkom 90-tych rokov svoje aktivity na trhu konečných spotrebiteľov. Dnes sem patria vysávače, mokro-suché vysávače, parné čističe, leštiace automaty, extraktory a prístroje na čistenie okien, ako aj plnoautomatický čistiaci robot. K nim sa pripájajú čerpadlá pre dom a záhradu s rozsiahlym príslušenstvom na zavlažovanie, ktoré Kärcher zaradil do svojho programu v roku 2006.

Vďaka rozšírenému výrobnému programu a šikovnosti konštruktérov spoločnosti Kärcher sa dnes môžete aj vy tešiť z ľahkosti a účinnosti novinky s názvom Čistič okien WV50 Plus. Tento vysávač okien s extra sprejovou fľašou predchádza odkvapkávaniu špinavej vody a šmuhám. Ideálny pre všetky hladké povrchy. Inovačné "odsávanie vody" nového vysávača okien WV 50 plus, čistenie veľmi zjednodušuje. Už žiadna kvapkajúca voda pri čistení. WV 50 plus tak umožňuje hygienickú prácu bez zanechávania šmúh na povrchu. Veľmi jednoduchá manipulácia a vďaka prevádzke na batérie je vždy pripravený na použitie. Sprejová fľaša so stieracím nadstavcom a padu z mikrovlákna, ako aj koncentrát čistiaceho prostriedku sú perfektným doplnok pre optimálne čistenie. Výrobca odporúča zariadenie na odstraňovanie špiny z všetkých hladkých povrchov, ako sú okná, zrkadlá, obkladačky atď. Spolu s WV 50 Plus a čističom okien Kärcher opäť rýchlo zavládne čistota. Vďaka mikroskopicky tenkému mikrovláknu sa špina uvoľní jednoducho s vynaložením malejsily.

Ak ešte nevlastníte žiadne zariadenie Kärcher, tak práve WV50 by vďaka prístupnej cene mohol byť Vaším prvým, ktorý vás presvedčí o užitočnosti a spoľahlivosti týchto žlto čiernych pomocníkov. Začnite čistiť múdrym spôsobom, stačí keď navštívite špecializovanú predajňu čistiacej techniky značky Kärcher, TL TRAIDING, s.r.o. Ochotný personál sa na Vás teší a určite Vám spoľahlivo poradí pri výbere.

TL TRAIDING, s.r.o.
Priemyselná 13, Žiar nad Hronom
( za čerpacou stanicou Slovnaft )
Otvorené:
Po – Pia od 8:00 do 16:00
Web: www.tltrading.sk
 


Pridal: Nataška Kategória: TL TRAIDING, Nedeľa 06 máj 2012 - 23:37:15, Prečítané: 13198x
Zdielaj túto správu: Facebook Čítať / pridať komentár, komentárov: 0
http://www.tvziar.tv/news.php?cat.28

Video k správe
Dobré Slabé
49 %
Fotogaléria k správe
Diskusia k správe
Ďalšie novinky vo zvolenej kategórii:

Všetko pre poriadok v domácnosti

""V roku 1950 vynašiel Alfréd Kärcher vysokotlakový čistič. Odvtedy firma Kärcher neustále svoju ponuku optimalizuje a ďalej rozvíja. Výkonné čistiace prístroje tohto lídra svetového trhu sa dajú univerzálne používať aj v súkromnej sfére, v byte, v dome, v pivnici, v domácej dielni či garáži a okolo domu.

49 %

ATV je s vami každý deň - informujme sa navzájom

Partneri ATV

© MAJOR Invest inc.
Vyhľadávanie a filter príspevkov
http://www.n-motor.mazdadealer.sk/modely/mazda3.xhtml
Žiadne informácie
Obedné menu na dnes zverejnilo:
0 reštaurácií Menu dnes | Zajtra
Odporúčame:
http://www.studiolafemme.sk/
TOP 10
https://www.stranapriamademokracia.sk/
ATV na facebooku
Vaša anketa
Je podľa vás v meste dosť zelene?

ÁNO

NIE

Je mi to jednoPoslané Nataška
Celkom hlasov: 68 Komentáre: 0
Predošlé ankety