Aj napriek rôznym prekážkam, sa konečne aj v malej dedinke Prochot oslávil Deň matiek.Najmenších účinkujúcich  sužovala nepríjemná choroba, ktorá ich však neodradila a podali skvelý výkon. Svoj titul „najlepší účinkujúci“ si patrične obhájili. Diečatká sa ukázali ako baletky z predstavenia Labutie jazero a pridali aj známy tanec s dáždnikmi z muzikálu Rebelové. Chlapci sa zmenili na  „drsných“ raperov a pridali aj pár akrobatických kúskov.
Za škôlkármi nezaostávali ani starší školáci. Svoje mamičky potešili šnúrou básničiek a pesničiek. A dovolím si tvrdiť, že nám rastú ďalšie talenty do slovenského showbiznisu. Naše deti vedia spievať, recitovať, ale aby toho nebolo málo, predviedli aj nejaké tanečné kroky. Ich tanec oživil celý program a aj naše babičky, ktoré si pod stolom v rytme tanca podupkávali nohami.
Na záver programu na javisko vyšli aj najstarší účinkujúci. Vďaka nim mali diváci možnosť vidieť starodávnu, ľudovú svadbu. Všetky staré zvyky, vrátane odobierky a čepčenia, dotvorili pesničky, ktoré boli kedysi vytvorené špeciálne na túto slávnosť. Hraná svadba mala veľký úspech a už sme aj dostali ďalšie ponuky, kde našu scénku môžme prezentovať. Veľmi sa tomu tešíme, pretože sme ju poriadne nacvičovali iba týždeň, ale keď spolupracujete so šikovnými ľuďmi, všetko sa dá.
Za celé podujatie ďakujeme všetkým päťdesiatim účinkujúcim a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.


AUTOR: Patrícia Rosenbergová  FOTO: Juraj Michalka


Pridal: Nataška Kategória: Prochot, Utorok 05 jún 2012 - 21:57:07, Prečítané: 5477x
Zdielaj túto správu: Facebook Čítať / pridať komentár, komentárov: 0
Fotogaléria k správe
Diskusia k správe
Ďalšie novinky vo zvolenej kategórii:

Prochot oslavoval 600-ročnicu - pridané VIDEO

Prvá písomná zmienka o obci Prochot je stará už 600 rokov. Jeho obyvatelia, ale aj rodáci zblízka, či zďaleka, to v sobotu 5. júla patrične oslávili.

Oslavy v Prochote

Tento rok malá dedinka pod Vtáčnikom - Prochot oslavuje 600. narodeniny. Toto svoje jubileum si obyvatelia pripomenú v sobotu 5. júla. Oslavy budú prebiehať celý deň. Pozvaní nie sú len samotní obyvatelia či rodáci, ale aj ľudia zo širokého okolia.

Pomáhať sa dá aj plesaním...10. februára o 19-tej hodine sa v Dome kultúry v Prochote uskutoční v poradí druhý ročník Benefičného plesu. Pre hostí je pripravený bohatý program.


ATV je s vami každý deň - informujme sa navzájom

Partneri ATV

© MAJOR Invest inc.
Vyhľadávanie a filter príspevkov
http://www.n-motor.mazdadealer.sk/modely/mazda3.xhtml
Žiadne informácie
Obedné menu na dnes zverejnilo:
0 reštaurácií Menu dnes | Zajtra
Odporúčame:
http://www.milujsvojevlasy.sk/
TOP 10
https://www.stranapriamademokracia.sk/
ATV na facebooku
Vaša anketa
Je podľa vás v meste dosť zelene?

ÁNO

NIE

Je mi to jednoPoslané Nataška
Celkom hlasov: 81 Komentáre: 0
Predošlé ankety