Obec Hliník nad Hronom Vás pozýva na 4. ročník súťaže vo varení gulášu "Majster guláš 2012" na štadióne OŠK v Hliníku nad Hronom.Organizátori sľubujú pekný, ale hlavne chutný, možno trochu pikantný  23. jún (sobota) so všetkým, čo ku gulášu patrí. Dobre chladené nápoje a predovšetkým dobrú zábavu pre celé rodiny. Nezabúdajte, že sa môžete zapojiť, takže tu sú podmienky súťaže a časový priebeh celého dňa.


Základné informácie:
Súťaže sa môžu zúčastniť 2 až 3 členné tímy (detský tím môže mať 6 členov), ktoré budú variť guláš z ľubovoľného mäsa (nie ryby) a rôznych ďalších ingrediencií. Varí sa v kotlíkoch, resp. kotlinách nad otvoreným ohňom, ktorý si vrátane kuchynského náčinia zabezpečia tímy sami. Súťažiacim družstvám doporučujeme priniesť si altánky, prípadne slnečníky, pršiplášte, alebo inú ochranu pred nepriaznivým počasím.


Pravidlá súťaže:
1.Každý súťažiaci zabezpečí pre svoj tím kotlík + trojnožku (kotlinu), kuchynské náčinie vrátane misiek a lyžíc na guláš, suroviny na prípravu gulášu a viditeľné označenie svojho tímu.
2.Počet súťažiacich v tíme sú 2 až 3 osoby.
3.Na prípravu je stanovený čas maximálne 4 hodiny so spoločným začiatkom varenia čo 12,00 hod.
4.Súťažiaci pripravia guláš podľa vlastného receptu a z vlastných surovín, pričom je na zvážení každého súťažiaceho, či mäso bude pripravovať priamo na mieste súťaže, alebo si ho pripraví dopredu (nakrájať a namarinovať). Ostatné suroviny – cibuľa, zemiaky, zelenina – musia súťažiaci vrátane čistenia pripravovať na mieste súťaže. UPOZORNENIE: Súťaží sa vo varení klasického kotlíkového gulášu, tzn. základom gulášu musí byt mäso (hovädzie, bravčové, divina...) nie ryby, držky, prípadne huby.
5.Hotový guláš po dovarení vyhodnotí najskôr porota, až potom môžu súťažiaci začať s jeho predajom. Signál na ukončenie varenia je prinesenie vzorky pred porotu.
6.Porota pri hodnotení bude brať do úvahy čas prípravy, tímovú prácu, chuť gulášu.


Priebeh súťaže:
11,00 hod. – Prezentácia, podmienky súťaže, rozmiestnenie tímov do priestoru, spoločné fotenie, zakladanie ohňov 12,00 hod. – odštartovanie varenia 16,30 hod. – ukončenie varenia a odber vzoriek pre porotu
17,00 hod. – vyhlásenie Majstra gulášu na rok 2012, odovzdávanie cien


Sprievodný program:
atrakcie pre deti, jazda na koňoch, hudobná produkcia, večer diskotéka


Prihlásiť sa môžete na Obecnom úrade – 045/676 11 90 v Obecnej knižnici – 045/6761278 alebo e-mailom: -email-

FOTO:Obec Hliník nad Hr.


Pridal: Nataška Kategória: Hliník nad Hronom, Nedeľa 10 jún 2012 - 22:47:41, Prečítané: 6023x
Zdielaj túto správu: Facebook Čítať / pridať komentár, komentárov: 0
Diskusia k správe
Ďalšie novinky vo zvolenej kategórii:

10 rokov ZUŠ v Hliníku

Súkromná základná umelecká škola v Hliníku nad Hronom oslávila svoje desiate narodeniny.

Páračky peria spojili v Hliníku generácie

Detský folklórny súbor Makovička a obec Hliník nad Hronom pripravili v sobotu 3. januára príjemné popoludnie pre všetkých obdivovateľov tradícií našich predkov. Už druhý rok po sebe patrila v Hliníku prvá januárová sobota páračkám.

Hlinícky gulášmajster 2014

V sobotu 28. júna sa v Hliníku nad Hronom šírila na všetky svetové strany vôňa gulášu. V areáli futbalového štadióna sa súťažilo o to, kto uvarí ten najlepší.

Hliník ponúka prácu

Obec Hliník nad Hronom vyhlasuje výberové konanie na obsadenie voľného pracovného miesta, čítajte viac.

Spoločné viazanie advetných vencov

Začiatok adventu spojili v sobotu 1. decembra v Hliníku nad Hronom so spoločným viazaním adventných vencov, či výrobou iných ozdôb. Podujatia sa zúčastnilo približne 50 ľudí z celého regiónu.

55 %

15 rokov súboru Makovička

15 rokov od svojho vzniku si tento rok pripomína Detský folklórny súbor Makovička z Hliníka nad Hronom. Počas tohto obdobia absolvoval súbor množstvo vystúpení.

49 %

Majster guláš 2012 v Hliníku n/Hronom

23. júna sa konal už 4. Ročník súťaže vo varení guláša. Súťaže sa mohli zúčastniť 2- až 3-členné tímy, ktoré varili guláš z ľubovoľného mäsa a rôznych ďalších ingrediencií.

56 %

Noc s Andersenom aj v Hliníku

Už siedmy ročník podujatia Noc s Andresenom sa na Slovensku konal z piatka 30. marca, na sobotu 31. marca. Po prvýkrát sa zapojila aj knižnica v Hliníku nad Hronom.


ATV je s vami každý deň - informujme sa navzájom

Partneri ATV

© MAJOR Invest inc.
Vyhľadávanie a filter príspevkov
http://www.n-motor.mazdadealer.sk/modely/mazda3.xhtml
Žiadne informácie
Obedné menu na dnes zverejnilo:
0 reštaurácií Menu dnes | Zajtra
Odporúčame:
http://skin-visage.sk/
TOP 10
https://www.stranapriamademokracia.sk/
ATV na facebooku
Vaša anketa
Je podľa vás v meste dosť zelene?

ÁNO

NIE

Je mi to jednoPoslané Nataška
Celkom hlasov: 81 Komentáre: 0
Predošlé ankety