Spoločnosť Tubapack a.s.patrí nielen k stabilným zamestnávateľom v meste Žiar nad Hronom, ale je jeden z najväčších výrobcov túb v stredoeurópskom regióne.V uplynulých dňoch spustila firma do prevádzky novú výrobnú linku, ktorá patrí k najmodernejším.„Nová linka je výnimočná hlavne tým, že rýchlosť výroby je 200 túb za minútu a týmto objemom nahrádza až tri pôvodné linky spoločnosti, ktoré vyrábajú len 80 túb za minútu. Hlavnou výhodou je 8 farebná potlač, čo je dvojnásobok oproti súčasnej možnosti potlače,“ vysvetľuje Richard Pittner, riaditeľ spoločnosti, ako ďalej uviedol "Spoločnosť investovala do modernizácie 7 miliónov eur. Na modernizačný projekt firma získala 50-% dotáciu z eurofondov, ostatnú časť tvorili naše zdroje".

Tubapack a.s. vyrába tuby najmodernejšou technológiou, ktorá spĺňa prísne kritériá v oblasti kvality, bezpečnosti a hygieny. Nová linka má taktiež zariadenie na kontrolu kvality túb, či už ide o kontrolu tesnosti alebo odsávania hliníkových špón, čím sa zabezpečí, aby boli tuby kvalitnejšie a pre zákazníkov bezpečnejšie. Po technologickej stránke sa v oblasti výroby túb stáva Tubapack a.s. jednotkou nielen na Slovensku ale aj Európe a doteraz vyprodukovala 1,5 mld kusov túb.

Spoločnosť Tubapack je výrobcom hliníkových a laminátových túb určených pre kozmetický, potravinársky, chemický a farmaceutický priemysel. Až 95% produkcie je určených do krajín EÚ, Ruska, USA, rokujú o spolupráci s Kolumbiou a Tuniskom. Medzi najlepších odberateľov patrí  Schwarzkopf, Syoss alebo Henkel a práve táto spoločnosť patrí k najväčším odberateľom žiarskeho výrobcu túb. Spoločnosť TUBAPACK od roku 2006 nadväzuje na tradíciu produkcie túb v bývalom Závode SNP, ktorá začala s touto výrobou už v roku 1973. V súčasnosti zamestnáva približne 200 ľudí. Firma je certifikovaná v piatich ISO oblastiach vrátane druhej najprísnejšej normy ISO 20 000 – systém riadenia bezpečnosti potravín.

Medzi najvýznamnejšie úspechy spoločnosti patrí ocenenie zlatá hviezda Worldstar 2010 na vyhlasovaní WORLDSTAR FOR PACKAGING – AWARD FOR PACKAKING EXCELENDE za laminátovú tubu s Braillovým písmom určenú pre nevidiacich a zrakovo postihnutých. Toto ocenenie možno považovať za ekvivalent filmového Oskara, pretože anketu každoročne organizuje World Packaging Organisation (WPO),čo je  svetovo najvyššia inštitúcia, ktorá sa zaoberá obalovým priemyslom. /JF/

 


 


Pridal: Nataška Kategória: Firmy, Utorok 26 jún 2012 - 21:26:25, Prečítané: 12631x
Zdielaj túto správu: Facebook Čítať / pridať komentár, komentárov: 0
http://www.tvziar.tv/news.php?cat.28

Video k správe
Dobré Slabé
49 %
Diskusia k správe
Ďalšie novinky vo zvolenej kategórii:

Najčerstvejšie pivo dostanete v Plzenskej Žiar nad Hronom

V Žiari otvorili nový, štýlový podnik. Ponúka nielen kvalitné tankové pivo, ale aj špičkové jedlá.

AB Team vyrába okná srdcom

Zamestnanci firmy vyrábajúcej okná sa rozhodli darovať krv

Žiarska VEOLIA oslávila 10 rokov

Skupina Veolia Energia Slovensko, pôsobí na Slovensku už 25 rokov. 5. septembra 2008 vznikli dve jej firmy aj v Žiari nad Hronom.

Čepeľ z ocele, zliatiny volfrámu či keramiky: na čo sú ktoré priemyselné nože vhodné?

Ak by ste sa rozhodli odrezať koberec kuchynským nožom, nedopadlo by to najlepšie. Keby ste to však skúsili čepeľou na to určenou, výsledok by neporovnateľný. Podľa čoho však vyberať nože a ktorá čepeľ je na čo najvhodnejšia?

Jesenné maľovanie

Sezóna plná prác na záhradkách a okolo domu sa pomaly končí a my máme poslednú možnosť vymaľovať a zakonzervovať povrchy pred zimou. Dom farieb aj v októbri ponúka výhodné nákupy, tak teda neváhajte a nechajte si poradiť.

MAZZONE made in Italy

V utorok 2.mája otvorili v Žiari nový obchod, ktorý ponúka pravú taliansku módu.

Kresťanská predajňa v Žiari Vás pozýva

Aj v Kresťanskej predajni môžete kúpiť pre svojich blízkych hodnotné darčeky na blížiace sa vianočné sviatky.

Ručná autoumyvárka-príďte, umyjeme vám auto

Pokial si vychutnáte dobroty ponúkané v Motoreste Ladomer, vaše auto vyčistia zvonka aj zvútra a to dokonale. Profesionálne náradie, chémia a aj pracovníci. Ak svieti slnko a vy si idete po auto vyčistené v Ručnej autoumyvárni Ladomer, nasaďte si slnečné okuliare prosím.

Novoročný guláš pre "štamgastov" MPL

Novoročné priania si zavinšovali vo firme so stavebným materiálom síce niekoľko dní po prvom januári, ale spolu so svojimi zákazníkmi, obchodnými partnermi a priateľmi netradične pri guláši.

49 %

Novoročné želanie od predajcov

Naši žiarski predajcovia predajcovia vám želajú šťastný Nový rok.


ATV je s vami každý deň - informujme sa navzájom

Partneri ATV

© MAJOR Invest inc.
Vyhľadávanie a filter príspevkov
http://www.n-motor.mazdadealer.sk/modely/mazda3.xhtml
Žiadne informácie
Obedné menu na dnes zverejnilo:
0 reštaurácií Menu dnes | Zajtra
Odporúčame:
http://www.milujsvojevlasy.sk/
TOP 10
https://www.stranapriamademokracia.sk/
ATV na facebooku
Vaša anketa
Je podľa vás v meste dosť zelene?

ÁNO

NIE

Je mi to jednoPoslané Nataška
Celkom hlasov: 68 Komentáre: 0
Predošlé ankety