Obhajcu minuloročného majstrovského titulu privítali pohronskí hokejbalisti v sobotu 1. decembra na žiarskom zimnom štadióne. O favoritovi stretnutia tak nebolo ani najmenších pochýb.

MUŽI - EXTRALIGA

17. kolo:
N-Sport Trend Pohronie - HBK Nitrianski rytieri Nitra 1:5 (0:1, 1:2, 0:2), góly: 18. Takáč (Kamo) - 12. Ladiver (Ecker, Mach), 20. R. Kašša, 30. Hrivnák (Ecker), 40. Ladiver, 45. Javorčík (Cajchan, Maxin)

N-Sport Trend: Náter (Sýkorka) - Kamo, Trnka, Ližbetin, Strohner - Takáč, Heckl, Kostka, Lunter, Ruttkay, Mojžiš, Nemček, Pukač, Uhrovič. Tréner Jaroslav Kolibík

Domáci tím sa pred zápasom boril s problémami v zostave a tak na súpisku napísal proti majstrovi len dve obrany a tri útoky. Líder tabuľky prišiel tradične so štyrmi útokmi, chýbal potrestaný obranca Káčer. Opraty zápasu tak od začiatku prevzal favorit, ale domáci odolávali šanciam Rytierov vďaka vynikajúcemu Náterovi. Domáci hrozili najmä po dobre zahratých vhadzovaniach Ruttkaya – ale ani tri ako cez kopirák zahraté buly na Luntera neskončili inde, než na pozornom Petríkovi. Keď sa neujala ani Kostkova strela z výbornej pozície a domáci nevyťažili gól aspoň z toho minima šancí, prišla zákonite odpoveď. V 10. minúte sa Rytieri po prihrávke spoza brány na voľného Hrivnáka už tešili z úvodného gólu, rozhodcovia však v neprehľadnej situácii loptičku za bránkovou čiarou nevideli. Náter zdvihol svoj ľavý betón a loptička stála na bránkovej čiare. Rozhodcovia teda v tejto diskutabilnej situácii rozpažili. O dve minúty neskôr si však po chybe domácej obrany Ecker s Ladiverom spravili z Trnku a Nátera štatistov a po peknej kombinácii na jeden dotyk Ladiver otvoril skóre. Veľkú šancu na vyrovnanie mal domáci Nemček, keď na obrannej modrej zblokoval strelu svojimi chráničmi a loptička sa odrazila smerom na Petríka, V úniku stihol zakončiť, avšak tiesnený a s tečom obrancu Nitry len vedľa Petríkovej žrde. Do kabín sa tak odchádzalo za stavu 0:1.
Na začiatku druhej tretiny domáci hrali presilovku, ale tá gól nepriniesla. Po jej skončení však v 18. minúte našiel Kamo dlhou prihrávkou Takáča, ten sa elegantne zbavil na modrej obrancu a sám voči Petríkovi zavesil nad jeho vyrážačku - 1:1. Domáci nehrali napriek oklieštenej zostave zle, avšak Nitra skutočne majstrovsky dokázala využiť každé zaváhanie domáceho tímu. Už v 20. minúte po zbytočnej zadovke Nemčeka sa dostala loptička ku skúsenému Kaššovi a jeho tvrdú strelu zastavila až Náterova sieť. Domácemu tímu nebolo možné uprieť snahu, no hokejbalové majstrovstvo bolo jednoznačne na nitrianskych hokejkách. Nebyť ďalšieho skvelého Náterovho dňa, o zápase by bolo zrejme rozhodnuté už v druhej tretine. Nitra však nevedela brankára hostí prekonať, a tak jej museli pomôcť opäť chybou Náterovi spoluhráči. V 30. minúte sa dlho hrali pri vlastnej bráne s loptičkou, tá po dobrom napádaní Eckera skončila pri pravej tyčke pri Hrivnákovi, ten Náterovi oplatil veľmi podobnú situáciu z 10. minúty a tento raz sa už mohol tešiť z gólu.
Do poslednej časti Pohronie stiahlo hru na dva útoky, čo bol dosť odvážny krok. Takáčova tyčka zmenu skóre nepriniesla a čas sa krátil. Únava na domácej strane už bola badateľná, Nitra umnou hrou nepúšťala domácich do ďalších nebezpečných situácii a hru kontrolovala. Záverečná polovica tretej tretiny bola rozkúskovaná menšími strkanicami, troška emócií však našťastie rozhodcovia zahnali. Drobné zranenia na oboch stranách snáď nebudú vážne. Kúskovanie hry hralo do kariet skôr domácim, no ubehaný tím s pribúdajúcim časom tempu hostí nestačil, avšak vo svojej bráne mal vo fantastickej forme chytajúceho Nátera, ktorý kryl šance Throna, Kaššu, či Kučerku. V 40. minúte však nedočiahol na parádnu Ladiverovu strelu z ľavého kruhu. Tento gól znamenal definitívne K.O. pre domácich. V poslednej minúte opečiatkoval jedinou strelou obe Petríkove žrde Trnka, no loptička si nenašla cestu za bránkovú čiaru. Domáci mohli výsledok kozmeticky upraviť, nestalo sa. Navyše tri sekundy pred koncom na opačnej strane zavŕšil po niekoľkých dorážkach za bezmocného Nátera skóre Javorčík.
Výsledok zápasu bol tak pre domácich trošku viac krutý, ale zaslúžené víťazstvo majstra by bolo možno aj vyššie, nebyť brankára domácich. Pohroniu slúži ku cti, že aj v zdecimovanej zostave držalo až po záver druhej tretiny s Nitrou aspoň výsledkový krok. (an)
Reportáž zo zápasu si môžete pozrieť vo vysielaní ATV, v premiére v utorok 4. decembra po 20. hodine a následne aj vo videoprílohe tejto správy.

Ostatné zápasy: Žilina - Skalica 2:5, Kežmarok - Ružinov 2:3 p.p., LG TPS Bratislava - Martin 4:3 s.n., Považská Bystrica - Pruské 4:0; predohrávka 18. kola: Kežmarok - Nitra 2:7

Zo stretnutia Pohronie - Nitra (1:5). Foto: dm

Pridal: Tomas Gemza Kategória: Hokejbal, Nedeľa 02 december 2012 - 20:41:56, Prečítané: 9534x

Spolupráca CVČ a Sport Trend-u vo výchove malých hokejbalistov

Po presťahovaní extraligistov N-Sport Trend Pohronie zo Žiaru do Banskej Bystrici postihla hokejbal v našom meste kríza. Tú sa výchovou nových nádejí snažia spoločne zažehnať Centrum voľného času a klub Sport Trend.

52 %

Cesta do play-off zarúbaná

Dve kolá odohrali cez víkend pohronskí hokejbalisti v najvyššej slovenskej súťaži. Tie definitívne rozhodli, že naši sa do play-off nepozrú ani v ďalšom ročníku extraligy. Navyše, podobne ako vlani, obsadia 11. miesto. Do baráže ide Žilina. Nováčik zo Skalice naopak okúsi play-off.

Divoká prestrelka s neúspešným koncom

Ďalší z dôležitých domácich zápasov odohrali pohronskí extraligoví hokejbalisti v sobotu 23. februára, keď do Žiaru pricestoval jeden z ich konkurentov v boji o play-off - Kežmarok.

Rozhodli 28 sekúnd pred koncom

Po zimnej prestávke pokračovala hokejbalová extraliga dohrávkami. Pohronskí hokejbalisti sa stále nevzdávajú účasti v play-off. Aj preto bol pre nich zápas s Považskou Bystricou mimoriadne dôležitý.

52 %

Desaťgólový prídel v Ružinove

V poslednom dueli pred zimnou prestávkou cestovali pohronskí hokejbalisti na ihrisko favorizovaného Ružinova. Desaťgólový debakel sa však nečakal.

Tesná prehra na Turci

Po minulotýždňovom kole, v ktorom mali pohronskí hokejbalisti voľno, pokračovala slovenská extraliga už 16. kolom. Hokejbalisti N-Sport Trendu cestovali do Martina.

Päť bodov proti favoritom

Víkendovým dvojkolom pokračovala najvyššia slovenská hokejbalová súťaž. Pohronskí hokejbalisti hrali dvakrát doma proti favorizovaným celkom z hlavného mesta a ani raz nevyšli naprázdno.

50 %

Z Vrútok priviezli bod

Dvanástym kolo pokračovala najvyššia slovenská hokejbalová súťaž. Pohronskí hokejbalisti cestovali na Turiec. Miernemu favoritovi uchmatli bod. Prvú prehru sezóny zaznamenal majster z Nitry.

Posledná tretina prehrala celý zápas

Po extraligovej prestávke, ktorú vyplnilo zasadnutie rady Slovenskej hokejbalovej únie so zvolením Jozefa Stümpela do čela slovenského hokejbalu, pokračovala najvyššia súťaž 11. kolom. Hokejbalisti Pohronia cestovali do Žiliny, ktorá bola aktuálne na chvoste tabuľky.