Po zimnej prestávke pokračovala hokejbalová extraliga dohrávkami. Pohronskí hokejbalisti sa stále nevzdávajú účasti v play-off. Aj preto bol pre nich zápas s Považskou Bystricou mimoriadne dôležitý.

MUŽI - EXTRALIGA

Dohrávka 15. kola:
N-Sport Trend Pohronie - KKF Double Team Považská Bystrica 3:2 (2:1, 0:0, 1:1), góly: Lunter 3 - Krúpa, Škrabko

N-Sport Trend: Náter (Sýkorka) - Ďurčov, Kamo, Pastorok, Matuška, Mojžiš - Trnka, Ližbetin, Štubňa, Nemček, Lunter - Strohner, Šulek, Mihálik, Heckl, Gáborík. Tréner Jaroslav Kolibík

Nakoľko okrem suverénnej Nitry je v tabuľke medzi tímami len malý bodový odstup, každé body sú nesmierne dôležité v boji o play off. Domáci by sa navyše v prípade prehry nepríjemne namočili do barážových vôd. Na jeseň vyhralo Pohronie v Považskej 1:0 po predĺžení. Podobne vyrovnané stretnutie sa tak dalo očakávať opäť, tentoraz pred zrakom reprezentačného trénera Jozefa Ďurisa. Ten bol akiste zvedavý najmä na tradičné opory v bránkach. V domácej reprezentačný náhradník Ján Náter chytajúci vo famóznej forme a na strane hostí aktuálna jednotka národného tímu Jozef Bratina. Jesenný zápas týchto súperov rozhodol Peter Kostka. Ten spolu s Jakubom Takáčom, ako je už známe, odišli do konca jarnej časti na hosťovanie posilniť petržalský Jokerit. Navyše Martin Ruttkay si zranil ruku a domácim sa tak na celú jarnú časť rozpadla elitná prvá formácia, ktorá nazbierala 48 bodov. Káder sa však doplnil o staronových Žiarčanov Miroslava Šuleka a Samuela Mihálika. Novicom v extralige bol Banskobystričan Tomáš Štubňa.
V úvodných minútach bolo značne badať nerozohratosť oboch tímov. Hokejbal sa však napriek tomu hral svižný a rýchly. Hneď v úvode Štubňa putoval po sekaní na trestnú lavicu a hosťom sa otvorila príležitosť na otvorenie skóre. Tú však napriek obliehaniu Náterovej brány nevyužili. Naopak, na druhej strane po skrumáži sa loptička od Heckla dostala k Lunterovi a ten po zemi ku tyčke prestrelil Bratinu a rozjasal domácich. V zápise však strelec a asistent figurujú opačne, no strelcom gólu bol Lunter.  Hostia však vďaka dvom po sebe nasledujúcim vylúčeniam Pohronia mali možnosť rýchlej odpovede v presilovke o dvoch hráčov. Tú síce nevyužili, no tesne po naskočení štvrtého domáceho hráča sa odrazená loptička dostala pred prázdnu bránu k úplne voľnému Krúpovi a ten nemal najmenší problém vyrovnať. Následne Náter vytiahol dva zázračné zákroky. Najprv vyrážačkou vytesnil loptičku padajúcu poza jeho chrbát do brány, aby následne pri brejku 2 na 1 stihol ľavým betónom zastaviť loptičku presne na bránkovej čiare. Hostia už dvíhali ruky a tešili sa z gólu. Na opačnej strane teda prišiel zákonite trest. Štubňa vysunul do brejku Luntera a ten z ľavého kruhu vymietol Bratinovu šibenicu. V poslednej minúte mohlo ísť Pohronie do dvojgólového vedenia, avšak kolotoč Gáboríka s Hecklom zostal nevyužitý.
V druhej tretine boli na rozdiel od prvej tretiny mierne lepším tímom hostia. Domáci si dlho koledovali o gól. Po prísnom vylúčení za veľa hráčov v presilovke Náter vyškriabal strelu do vinkla manžetou lapačky. Považania zlepšili pohyb, kombináciu a často strieľali. Náter sa mal čo obracať. Najmä jeho dva semafory v krátkom slede potešili oko každého, snáď okrem Považanov. Brankár domácich v dôležitých okamihoch ako po celú sezónu držal Pohronie nad vodou. Navyše po nedorozumení Nemčeka s Ližbetinom druhý menovaný zastavil unikajúceho hráča tesne pred bránou len za cenu faulu. Nariadené trestné strieľanie Náter lapačkou pohladil a loptička skončila na ľavej žrdi. Stav po prostrednej časti ostal nezmenený.
V tretej tretine sa hralo opatrnejšie. Každý gól totiž mohol priniesť dôležitý zvrat v zápase. Taký gól nakoniec padol hneď v úvodných minútach záverečnej tretiny. Nemček v snahe odpáliť loptičku spoza vlastnej brány trafil pri mantinely rozhodcu tak, že loptička sa nanešťastie pre domácich odrazil priamo na hokejky Považanov a Škrabko bombou z pravého kruhu prestrelil Nátera. Veľmi smolný gól pre domácich, avšak tento moment Pohronie akoby opäť nakopol. Po aktivite druhého útoku domácich Lunter z ľavej strany nahodil loptičku na Bratinu, tá sa dostala až za jeho chrbát a ostala ležať v bránkovisku. Tam na ňu takmer dosiahol Štubňa, toho však odstavili obrancovia hostí a následne ju Strohner oblúčikom poslal ponad úplne prázdnu bránu. V zápätí znovu zakombinoval druhý útok. Lunter poslal do útočného pásma Štubňu, ten pomedzi nohy obrancu našiel pred bránou Nemčeka. Novopečený kapitán domácich si kľučkou položil Bratinu a rozvlnil sieť, avšak iba z bočnej strany. Dve obrovské tutovky mohli domácich ešte mrzieť. Necelé tri minúty pred koncom si hostia vyžiadali oddychový čas. Po ňom zatlačili domácich do hlbokej defenzívy. Obrana Pohronia odolávala. Odohrávala sa posledná minúta zápasu, v obrannej tretine domácich sa pri pravom mantineli o loptičku bilo klbko hráčov. Posledný obranca hostí prišiel na pomoc a v snahe udržať útočné pásmo loptičku tesne spred červenej čiary poslal smerom na Náterovú bránku, tú však zachytil Nemček, dlhou žabkou našiel rýchleho Luntera, ktorý sa stačil poza chrbát odpútať od obrancov a sám v nájazde na Bratinu krásnym blafákom zavŕšil svoj hat-trick 28 sekúnd pred koncom riadneho času. Domáci vďaka Matuškovej a Pastorkovej výbornej defenzívnej hre nepustili Považanov ani k hre bez brankára, ani k ohrozeniu Nátera a tak si pripísali do tabuľky nesmierne dôležité víťazstvo. (an)
Reportáž zo zápasu si môžete pozrieť vo vysielaní ATV, v premiére v utorok 19. februára po 20. hodine a následne aj vo videoprílohe tejto správy.

Ostatné výsledky dohrávok: Jokerit Petržalka - Martin 3:5, Žilina - Ružinov 0:2, Žilina - Pruské 0:2, Skalica - Ružinov 4:3 po predĺžení

Zo stretnutia extraligy Pohronie - Považská Bystrica (3:2). Foto: tg

Pridal: Tomas Gemza Kategória: Hokejbal, Nedeľa 17 február 2013 - 19:07:37, Prečítané: 5433x

Spolupráca CVČ a Sport Trend-u vo výchove malých hokejbalistov

Po presťahovaní extraligistov N-Sport Trend Pohronie zo Žiaru do Banskej Bystrici postihla hokejbal v našom meste kríza. Tú sa výchovou nových nádejí snažia spoločne zažehnať Centrum voľného času a klub Sport Trend.

53 %

Cesta do play-off zarúbaná

Dve kolá odohrali cez víkend pohronskí hokejbalisti v najvyššej slovenskej súťaži. Tie definitívne rozhodli, že naši sa do play-off nepozrú ani v ďalšom ročníku extraligy. Navyše, podobne ako vlani, obsadia 11. miesto. Do baráže ide Žilina. Nováčik zo Skalice naopak okúsi play-off.

Divoká prestrelka s neúspešným koncom

Ďalší z dôležitých domácich zápasov odohrali pohronskí extraligoví hokejbalisti v sobotu 23. februára, keď do Žiaru pricestoval jeden z ich konkurentov v boji o play-off - Kežmarok.

Desaťgólový prídel v Ružinove

V poslednom dueli pred zimnou prestávkou cestovali pohronskí hokejbalisti na ihrisko favorizovaného Ružinova. Desaťgólový debakel sa však nečakal.

S obhajcom titulu jednoznačná prehra

Obhajcu minuloročného majstrovského titulu privítali pohronskí hokejbalisti v sobotu 1. decembra na žiarskom zimnom štadióne. O favoritovi stretnutia tak nebolo ani najmenších pochýb.

52 %

Tesná prehra na Turci

Po minulotýždňovom kole, v ktorom mali pohronskí hokejbalisti voľno, pokračovala slovenská extraliga už 16. kolom. Hokejbalisti N-Sport Trendu cestovali do Martina.

Päť bodov proti favoritom

Víkendovým dvojkolom pokračovala najvyššia slovenská hokejbalová súťaž. Pohronskí hokejbalisti hrali dvakrát doma proti favorizovaným celkom z hlavného mesta a ani raz nevyšli naprázdno.

47 %

Z Vrútok priviezli bod

Dvanástym kolo pokračovala najvyššia slovenská hokejbalová súťaž. Pohronskí hokejbalisti cestovali na Turiec. Miernemu favoritovi uchmatli bod. Prvú prehru sezóny zaznamenal majster z Nitry.

Posledná tretina prehrala celý zápas

Po extraligovej prestávke, ktorú vyplnilo zasadnutie rady Slovenskej hokejbalovej únie so zvolením Jozefa Stümpela do čela slovenského hokejbalu, pokračovala najvyššia súťaž 11. kolom. Hokejbalisti Pohronia cestovali do Žiliny, ktorá bola aktuálne na chvoste tabuľky.