Jubilejný 10. ročník Šášovských hradných hier sa uskutoční už v sobotu 2. augusta. Podobne ako v minulosti, aj teraz si prídu na svoje všetky vekové kategórie.Podujatie sa uskutoční na tradičnom mieste, pod hradom, od pol tretej popoludní. "Úvod bude patriť výstupom na hrad a prezentácii činnosti Združenia na záchranu hradu Šášov. V hlavnom programe, ktorý začína o 16. hodine, si návštevníci budú môcť pozrieť šermiarske vystúpenia, dobové a brušné tance, nebude chýbať prechádzka strašidelným lesom, sokoliari a na svoje si prídu aj milovníci folklórnych vystúpení," upresnil organizátor Rastislav Uhrovič zo spomenutého združenia.

Pre návštevníkov budú pripravené tvorivé dielne a remeslá, veštiareň, jazda na koni, lukostreľba, vyrážanie vlastných mincí, pečatenie listov a zaujímavé súťaže. Počas celého dňa bude tiež sprístupnená Pamätná izba, ktorá sa nachádza priamo v obci, na úpätí hradného kopca.

Vstupné na Šášovské hradné hry bude 2,50 € pre dospelých a 1 € pre deti. Výťažok bude tradične určený na obnovu a údržbu Šášovského hradu. Text: Tatiana Gemzová

Videopozvánku na 10. ročník Šášovských hradných hier pripravuje regionálna televízia ATV. Pozrieť si ju môžete v jej vysielaní v premiére v utorok 29. júla po 20. hodine a od stredy 30. júla aj v prílohe tejto správy.


Pridal: Tatiana Gemzova Kategória: OZ na záchranu hradu Šášov, Streda 30 júl 2014 - 21:54:21, Prečítané: 8743x
Zdielaj túto správu: Facebook Čítať / pridať komentár, komentárov: 0
http://www.tvziar.tv/news.php?cat.28

Video k správe
Dobré Slabé
44 %
Fotogaléria k správe
Diskusia k správe
Ďalšie novinky vo zvolenej kategórii:

Šášovské hradné hry 2018

Kultúrne podujatie Šášovské hradné hry vzniklo v roku 2005 aby šírilo myšlienku záchrany nášho hradu.

Šášovské hradné hry budú aj so živou kosačkou

Podporiť záchranu zrúcaniny hradu je cieľom už 13.ročníka podujatia Šášovské hradné hry, to organizuje Združenie na záchranu hradu Šášov, ktoré s týmto cieľom vzniklo už v roku 2003.

Šášovské hradné hry (+ VIDEO)

Sobota 2. augusta bola na Šášovskom hrade v znamení jubilejného 10. ročníka hradných hier.

53 %

Noc na hrade Šášov

Združenie na záchranu hradu Šášov sa v sobotu 18. augusta zapojilo do celoslovenskej akcie "Noc hradných zrúcanín", ktorá sa začala v podvečer na vstupnom nádvorí pod hradom.

NOC HRADNÝCH ZRÚCANÍN

Túto spbotu, teda 18.augusta je to už tretia akcia, ktorú organizujú usporiadatelia na hrade. A v našom okolí hneď na dvoch, v Šášove a v Revišti. Stačí, ak sa vhodne obujete, zoberiete si "lampáš", slaninku na opekanie, niekoho so sebou a môžete sa vydať za poznaním a zábavou.

 

Rekonštrukcia západného okenného otvoru

Rekonštrukcia západného okenného otvoru.

48 %

ATV je s vami každý deň - informujme sa navzájom

Partneri ATV

© MAJOR Invest inc.
Vyhľadávanie a filter príspevkov
http://www.n-motor.mazdadealer.sk/modely/mazda3.xhtml
Žiadne informácie
Obedné menu na dnes zverejnilo:
0 reštaurácií Menu dnes | Zajtra
Odporúčame:
http://www.studiolafemme.sk/
TOP 10
https://www.stranapriamademokracia.sk/
ATV na facebooku
Vaša anketa
Je podľa vás v meste dosť zelene?

ÁNO

NIE

Je mi to jednoPoslané Nataška
Celkom hlasov: 81 Komentáre: 0
Predošlé ankety