Od piatka 2. júna prebieha v ZUS aréne finálový turnaj o titul Majstra Slovenska v basketbale chlapcov v kategórii U11.

Domáci chllapci si po 4 víťazstvách zabezpečili titul. V piatok najprv zdolali družstvo Abovia 96 Košice 82:22. Potom v dramatickom zápase zdolali favorita turnaja Inter Bratislava 45:43. V sobotu najprv zdolali silný tím MBK Victoria Žilina 60:33. Napokon si poradili s celkom BK Junior Komárno 81:30.

Turnaj sa bude dohrávať v nedeľu 4. júna, ale posledné zápasy už nič nezmenia na skutočnosti že naši chlapci sú Majstrami Slovenska!!!

Rozsiahlu reportáž pripraví ATV na utorok 6.júna

Prečítajte si, čo o turnaji hovorí tréner majstrov Ivan Danko:

"Naši 14-ti žiarski chlapci prišli na turnaj dobre fyzicky aj mentálne pripravení. Bol to ich prvý významný turnaj, na ktorom sme mali vysoký cieľ a to získať medailu. Už naše výkony v prebiehajúcej sezóne nám ukázali, že by sme mali patriť k favoritom. Všetky tímy, okrem družstva Žiliny, boli pre nás veľká neznáma, ich kvalitu sme posudzovali len z ich výsledkov z oblastných súťaží. Preto sme do každého zápasu vstupovali plne koncentrovaní, sústredení podať maximálny kolektívny výkon, aby sme nechali na palubovke všetko, čo sme sa do dnes naučili a pripravili divákom, rodičom, fanúšikom a sponzorom skvelý zážitok. A to sa nám aj podarilo. Počas turnaja sme ani raz nezaváhali a všetkých svojich 5 zápasov sme vyhrali. Z týchto zápasom chcem vyzdvihnúť hlavne dramatický zápas s Interom BA, kde sme dosiahli víťazný kôš 3,9 sekundy pred záverečným klaksónom. Stav zápasu so Žilinou bol poslednej štvrtiny otvorený, aj keď sme viedli počas celého zápasu, až 3 minúty pred koncom, keď tréner ZA prestriedal lavičku, sme ich definitívne zlomili. Ostatné zápasy boli jednoznačné v náš prospech, kde hrali a bodovali všetci chlapci. Myslím si, že za predvedený vyrovnaný, kolektívny výkon a vysokej úrovni hry počas celého turnaja si naši chlapci titul zaslúžili a patrí im obrovské uznanie.

Okrem tímového ocenenia dvaja naši hráči dosiahli aj individuálne ocenenia. Výkony hráčov Mateja Danka a Mariána Kartíka neunikli ani ostatným trénerom a svojimi super výkonmi boli zvolení do All stars najlepšej päťky turnaja aj spolu s hráčom ZA I. Florekom, hráčom Inetru BA R. Ondrušom a hráčom KN M. Šimonom. Ďalšie individuálne ocenenie ako najlepší strelec turnaja so 77 bodmi získal Matej Danko a za najlepšieho hráča v trestných hodoch bol ocenený Mariána Kartík".

Výsledky našich zápasov:

Piatok 2.6.2017

MŠK BK Žiar nad Hronom – Abovia 96 Košice 82 : 22 (41 : 10)

MŠK BK Žiar nad Hronom – BK Inter Bratislava 45 : 43 (31 : 21)

Sobota 3.6.2017

MŠK BK Žiar nad Hronom – MBK Victoria Žilina 60 : 33 (34 : 16)

MŠK BK Žiar nad Hronom – BK Junior Komárno 81 : 30 (43 : 23)

Nedeľa 4.6.2017

MŠK BK Žiar nad Hronom – Bardejovský Rytieri 73 : 13 (35 : 3)

"Na záver by som chcel poďakovať všetkým, ktorí k tomuto úspechu prispeli svojim dielom a podporujú rozvoj basketbalu v našom meste. Na prvom mieste rodičom, vedeniu mesta Žiar, sponzorom, organizačnému tímu turnaja. Tiež aj trénerom a asistentom BK, ktorí nás podporovali v príprave ale aj počas turnaja. Verím, že tento perspektívny tím, ktorý je len na začiatku svojej športovej cesty, nám v budúcnosti pripraví veľa zážitkov a ukáže veľa zo svojho basketbalového umenia a hlavne, aby sa hrou bavili a možno pritiahli aj ďalších mladých ľudí k športu" dodáva tréner Majstrov Slovenska Ivan Danko

Zostava MŠK BK Žiar nad Hronom: Kňažko Marek, Melaga Matúš, Barcík Jakub, Horváth Filip, Valent Matej, Kaša Alex, Ondrík Oliver, Danko Matej, Kret Matej, Kartík Marián, Herich Adam, Kondra Alex, Truben David, Ščepko Jakub

Tréner: Ivan Danko

Asistent: Ján Valent

Pridal: Nataška Kategória: Basketbal, Sobota 03 jún 2017 - 20:36:42, Prečítané: 1343x
Zdielaj túto správu: Facebook Čítať / pridať komentár, komentárov: 0
Fotogaléria k správe
Diskusia k správe
Ďalšie novinky vo zvolenej kategórii:

Basketbalisti sú spokojní a majú veľké plány

Stretli sme sa s prezidentomm basketbalového klubu MŠK Jánom Valentom, aby sme zhodnotili uplynulú sezónu, ale sa aj niečo dozvedeli o tej nadchádzajúcej.

Skončil tretí ročník NEMAK mikroligy

Basketbalový klub MŠK Žiar nad Hronom od marca do júna zorganizoval už svoj tretí ročník najúspešnejšieho projektu pre najmenších športovcov, prváčikov a druháčikov základných škôl, NEMAK školskú basketbalovú mikroligu.

Finále basketbalovej mikroligy sa blíži

Už onedlho vyvrcholí ďalší ročník žiarskej basketbalovej mikroligy

Majstri Slovenska U11 okom kamery

Pozrite si Majstrovstvá Slovenska v basketbale chlapcov kategórie U11 od začiatku až po
triumfálny záver.

Majstrovstvá Slovenska U14

Od piatka 26. mája sa v žiarskej ZUS aréne uskutočnil záverečný turnaj o titul Majstra Slovenska v basketbale v kategórii U14.

K medaile našim basketbalistom srdečne blahoželáme

V piatok 26.mája sa v Žiari začali Majstrovstvá Slovenska v basketbale žiakov U14. Skončili v nedeľu 28. a žiarčania si odniesli medailu, nie však z kovu v ktorý dúfali.

Starší žiaci bronzoví na Majstrovstvách Slovenska 2017

Starší žiaci MŠK BK Žiar nad Hronom dosiahli na Majstrovstvách Slovenska v basketbale starších žiakov v Žiline skvelý úspech, keď obsadili 3.miesto a domov si priniesli bronzové medaily.

Vďaka rotácií si zahrali všetci hráči

Žiarski chlapci nastúpili 13.mája na domácej palubovke na svoj posledný dvojzápas pred Majstrovstvami Slovenska proti tímu zo Žiliny.

Dvojzápas mladších žiakov proti Banskej Bystrici

V stredu 3. mája odohrali mladší žiaci Basketbalového klubu dvojzápas proti BBC Banská Bystrica

Posledné zápasy našich basketbalistov

Starší žiaci Basketbalového klubu MŠK Žiar hrali v posledných zápasoch nadstavbovej časti Slovenskej ligy s Prievidzou a Žilinou.