V sobotu večer informoval správca žiarskeho útulku, že je do odvolania zatvorený.Na facebookovej stánke OZ Strážni anjeli sa v sobotu pred 20 hodinou objavila informácia, že žiarsky útulok je pre verejnosť do odvolania zatvorený. Príčinou je nebezpečné ochorenie, ktoré  pravdepodobne do útulku priniesol neočkovaný psík z časti Pod Kortínou. Prečítajte si kompletnú informáciu správcu útulku pána Dušana Kováča.

"Určite si pamätáte na našu Leslie, ktorá bola ťažko chorá a liečili sme ju s podozrením na psinku. Našťastie sa vyliečila a už si šťastne žije v novom domove.
Pred pár dňami sme však spozorovali rovnaké príznaky u ďalšieho psíka. Išli sme hneď k veterinárovi, ktorý odobral vzorku a tá bola odoslaná na rozbor do Nemecka. Výsledky dnes bohužiaľ potvrdili, že ide o psinku. Hneď sme o tomto stave informovali RVPS a na jej odporučenie musí byť
ÚTULOK PRE VEREJNOSŤ DO ODVOLANIA ZATVORENÝ

V prípade záujmu o adopciu je nutné sa vopred telefonicky dohodnúť na čísle 0948 082 206 - správca útulku Dušan Kováč."

Návštevníčka stránky OZ Strážni anjeli sa pýtala, aký vplyv by to mohlo mať na iných psíkov z nedávnej akcie  Žiarsky chlpáč v parku.

Odpoveď OZ:"Nemalo by to mať na nich žiadny vplyv keďže akcie sa mohli zúčastniť len riadne zaočkované psíky. Nakaziť sa môže len psík, ktorý nikdy očkovaný nebol. A to sú teda psíky u nás, ktoré nám doviezli po Leslie z romskej osady, keďže tam si psa nezaočkuje asi nikto"

 


Pridal: Nataška Kategória: Psí útulok, Sobota 12 august 2017 - 23:45:44, Prečítané: 374x
Zdielaj túto správu: Facebook Čítať / pridať komentár, komentárov: 0
Diskusia k správe
Ďalšie novinky vo zvolenej kategórii:

Psíky v útulku si užívajú nový výbeh

Hneď vedľa útulku pre psov v areáli družstva behajú psíky v novom veľkom výbehu. Pôvodne nevyužívaný pozemok dalo k dispozícií Občianskemu združeniu Strážni anjeli žiarske poľnohospodárske družstvo.

Žiarsky chlpáč 2017+VIDEO

Občianske združenie Strážni anjeli zorganizovalo 6. ročník obľúbenej výstavy bez papierových psíkov a ex útulkáčov - Žiarsky chlpáč. Podujatie sa konalo 4.augusta tradične v parku Š.Moysesa v Žiari nad Hronom. Tradične prišiel aj veľký milovník psíkov a podporovateľ žiarskeho útulku Robo Mikla.

Žiarsky chlpáč 2016

V sobotu 3.júla sa v parku Štefana Moysesa konal už 5. ročník podujatia Žiarsky chlpáč

Žiarsky chlpáč 2015

V sobotu 20. júna s v Parku Štefana Moysesa stretli milovníci psíkov bez preukazu pôvodu.

Spravte dobrý skutok

Súčasné kapacity útulku, ktorý prevádzkuje OZ Strážni anjeli sú takmer naplnené. V útulku je viac ako 30 psíkov čakajúcich na svoj nový domov.

Veria, že tiež dostanú svoj Mikulášky darček

Chceli by ste pomôcť psíkom v útulku, ale nemôžete si žiadneho adoptovať? V tom prípade ich zoberte aspoň na prechádzku. V sobotu 6.decembra organizuje Občianske združenie Strážni anjeli mikulášske venčenie útulkáčov.

49 %

2v1= zabaviť sa a pomôcť. Super

Hoci mesto finančne prispieva každý mesiac na žiarsky útulok, Mládežnícky parlament v Žiari pripravil na tento víkend koncert, z ktorého výťažok pôjde práve pre psíkov v žiarskom útulku, aby boli lepšie pripravení aj na prichádzajúcu zimu. Pozrite si rozhovor s Martinom Hazuchom, členom mládežníckeho parlamentu o koncerte. ale aj všeličnom inom.

49 %

Štvornohí útulkáči hľadajú domov

Predstavujeme ďalších psov, ktorí túžia mať svoj domov s dobrými majiteľmi.

Uhorková sezóna úraduje aj v útulku

V lete sa toho vždy veľa deje a zároveň aj nič. Prázdninový mód vôbec nie je limitovaný školskou dochádzkou. Na jednej strane nám slniečko energiu dodáva, na druhej nás horúčavy o ňu pripravujú. A tak oddychujeme všetci. Prečkať toto obdobie musia aj štvornohí priatelia z útulku. Ako to vyzerá s chlpáčmi v lete, sme sa opýtali predsedníčky OZ Strážni anjeli, Martiny Vrtákovej.

V žiarskom útulku je vyše 30 psíkov

V Žiarskom útulku je opustených alebo vyhodených viac ako 30 psíkov. Chceli by ste im pomôcť a neviete ako? Poďme sa tam pozrieť.

53 %

ATV je s vami každý deň - informujme sa navzájom

Partneri ATV

© MAJOR Invest inc.
Vyhľadávanie a filter príspevkov
http://www.rmr-stav.sk/
Žiar nad Hronom aktuálne
Dnes je 17°C a 0
Zajtra bude 14°C až 25°C a Búrky
Pozajtra bude 15°C až 28°C a Lokálne búrky
Predpoveď počasia na ďalšie dni
Pohotovosť má lekáreň: Dr. Max Tesco, od 20,00 do 21,00 hod.
Adresa: SNP 100 (HM Tesco)
Telefón: 045 / 321 44 01
Pohotovosti lekární na ďalšie dni
Žiadne nastávajúce udalostiKompletný kalendár akcií
Obedné menu na dnes zverejnilo:
0 reštaurácií Menu dnes | Zajtra
Odporúčame: Prajeme Vám dobrú chuť!
http://www.milujsvojevlasy.sk/
TOP 10
http://www.priamademokracia-pd.sk/
ATV na facebooku
Vaša anketa
Pracuje niekto z vašej rodiny v zahraničí?

1.ÁNO teraz pracuje

2.NIKDY nepracoval

3.Kedysi pracoval, už nepracujePoslané Nataška
Celkom hlasov: 99
Predošlé ankety