Najlepšia jedenástka oblastných súťaží, tréneri a funkcionári z okresov Banská Štiavnica, Žarnovica a Žiar nad Hronom boli ocenení v sobotu 20.januára v hoteli Thermál vo Vyhniach.Na vyhlasovaní sa okrem ocenených zúčastnili aj funkcionári Oblastného futbalového zväzu, sponzori a manželky či priateľky futbalistov. O kultúru sa starala speváčka žiarčanka Ivanka Kováčová.


https://www.youtube.com/watch?v=N1TWLR05tmU

JEDENÁSTKA ROKA 2017

Brankár:

1.Peter Danko (OŠK Hodruša-Hámre)23-ročný brankár v súčastnosti patrí k oporám tímu OŠK Hodruša-Hámre.  K futbalu inklinoval už od detstva. Jeho futbalové začiatky siahajú už do prípravky, neskôr bol súčasťou tímu mladších žiakov, až sa nakoniec prepracoval do dorastu. Následne začal rozvíjať svoje futbalové odhodlanie v seniorskom A-družstve, ktorému ostal verný dodnes. Za to, že svoj obľúbený šport môže vykonávať, ďakuje najmä rodičom, ktorí ho podporovali už od detstva, ale takisto aj trénerom, ktorí mu verili a dávali mu príležitosti v zápasoch.
 

Hráči v poli:

2.Denis Ceplák (TJ Sokol Repište) S futbalom začínal v rodnom Repišti. Zakrátko prestúpil do Žiaru nad Hronom, kde strávil 5 rokov. Jeho ďalšie futbalové kroky smerovali na Záhorie, do klubu FK Senica. Po skončení strednej školy prestúpil naspäť do Žiaru nad Hronom, kde odohral jednu sezónu. Po nepríjemnom zranení sa rozhodol vrátiť domov na Repište, kde nastupuje v drese, v ktorom sa cíti najlepšie.

3.Lukáš Kmeť (TJ Sokol Repište)
S futbalom začínal ako 9-ročný v rodnom Repišti, pod vedením Ľubomíra Hudeca. Jeho futbalové kroky ďalej pokračovali do žiakov v Hliníku nad Hronom. Jeho futbalové kroky ďalej pokračovali do žiakov v Hliníku nad Hronom. Ako starší žiak sa dostal do futbalového klubu Dukla Banská Bystrica, kde si prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami až po starší dorast. S odchodom na FTVŠ UK v Bratislave začínal s mužskou kategóriou v štvrtoligovom Malinove, väčšinu času vysokoškolského štúdia však odohral v klube FC Ružinov Bratislava, s ktorým bojoval o postup do druhej ligy. Po ukončení štúdia sa vrátil domov a hrával postupne za PS Hliník nad Hronom, FK Žiar nad Hronom/Ladomerská Vieska, s ktorým postúpil do III. ligy (majstrovstvá regiónu). Posledných 5 rokov hrá opäť v materskom TJ Sokol Repište. Spolu so spoluhráčmi zaznamenali viacero úspechov, ako napríklad víťazstvo v oblastných majstrovstvách, následný postup do V. ligy a úspešné pôsobenie v nej. V nedávnej minulosti však spravil zatiaľ svoj najväčší životný krok, pretože som sa 11. novembra 2017 oženil s Katkou Pružinovou.

4.Patrik Mališ (TJ PS Hliník nad Hronom) Celú svoju doterajšiu kariéru strávil v Hliníku nad Hronom. K futbalu ho priviedol najmä jeho otec, stále aktívny futbalista a tréner Jaroslav Mališ. K mužskému futbalu “pričuchol” už v dorasteneckom veku. Svojou pozičnou hrou, tvrdosťou a technicky zdatnou ľavou nohou je stabilnou súčasťou zálohy TJ PS Hliník nad Hronom. V kolektíve si najviac rozumie a zároveň mu ide príkladom Marián Dekíš, ktorý je zároveň kapitánom mužstva.

5.Róbert Hric (TJ Inter Horná Ves)
Svoju futbalovú kariéru začínal v Kremnici ako 9-ročný, pod vedením trénera Jozefa Brünna. V roku 2010 prestúpil do Žiaru nad Hronom. Po troch rokoch v okresnom meste si vyskúšal polročné hosťovanie v Spartaku Trnava. Následne sa vrátil do Žiaru nad Hronom ako dorastenec. Za mužskú kategóriu začal hrať v Hornej Vsi a v tomto klube pôsobí doteraz.

6.Igor Hovorič (ŠKF Kremnica)
S futbalom začal vo svojich ôsmich rokoch ako mladší žiak ŠKF Kremnica, keď družstvo hralo druhú ligu. Neskôr trénoval v Žiari nad Hronom, za ktorý odohral aj prípravné zápasy, či turnaje. Po skončení základnej školy mal ísť hrávať za FK Dukla Banská Bystrica, za ktorú tiež odohral pár turnajov, no dres Kremnice nakoniec dodnes nevymenil za iný a to najmä kvôli bežeckému lyžovaniu, ktorému sa tiež donedávna venoval. Momentálne hrá tretí rok za mužov ŠKF Kremnica a študuje vysokú školu akadémie policajného zboru v Bratislave.

7.Tomáš Spodniak (OŠK Lutila)
K futbalu ho v roku 2001 doviedol otec, keď začal hrávať za žiakov v Lutile. V tomto klube prešiel až do mužov, čo bolo v roku 2010, kedy som striedavo hrával za dorast aj mužov vtedy, pôsobiacich v 5. lige. Postupne si prešiel takmer všetkými postami, od obrany až po útok, kde hráva od príchodu terajšieho trénera Dušana Karáska.

8.Tomáš Macejko (FK Filjo Ladomerská Vieska)
S futbalom začínal ako 10-ročný v starších žiakoch v Ladomerskej Vieske, kde ho k futbalu pritiahol otec, ktorý v tom čase hrával za miestny klub. Od roku 1994 pôsobil v mládežníckych kategóriách FK ZSNP Žiar nad Hronom od mladších žiakov až po starší dorast, ktorí v tom čase pôsobili v I. lige mladších a starších žiakov a II. lige mladšieho a staršieho dorastu skupiny východ. Od roku 2002 pôsobil v mužstve dospelých. Materský klub FK Žiar nad Hronom vymenil za MFK Lokomotíva Zvolen, kde v roku 2007 odišiel na 3 a pol ročné hosťovanie. V roku 2009 bol pri postupe Zvolena do 2. ligy. Medzi návratom do FK Žiar nad Hronom rok pôsobil v FK Sitno Banská Štiavnica. V roku 2016 prestúpil do Ladomerskej Viesky, kde pôsobí dodnes a v sezóne 2016/2017 bol pri postupe mužstva do 5. ligy SsFZ. Od roku 2012 do konca roku 2017 odohral 150 zápasov v počte 13 292 minút, strelil 23 gólov, v týchto zápasoch dostal 28 žltých kariet a v jednom zápase mu udelili rozhodcovia 2 ŽK, po ktorých prišla červená. Vyskúšal viaceré posty, najviac mu sadol post stopéra resp. defenzívneho stredopoliara. Každý z trénerov, ktorí ho doteraz viedli ho naučili niečo z futbalového umenia. Zo svetových hráčov, ktorých hru najviac obdivoval to boli Eric Cantona a Paolo Maldini. Medzi jeho obľúbené mužstvá patria Manchester United, Real Madrid a SSC Neapol. Je šťastne ženatý s manželkou Katkou a majú dve rozkošné dcéry Ellu a Líviu. Popri futbale vyštudoval Mechanizačnú fakultu na Poľnohospodárskej univerzite v Nitre s titulom Ing.

9.Peter Mikuška (ŠK Voznica)
S futbalom začínal ako 6-ročný v Hodruši-Hámroch, kde pôsobil v mládežníckych družstvách do roku 2001. Odtiaľ prestúpil do FK Dukla Banská Bystrica, kde prešiel všetky mládežnícke kategórie. Seniorskú kariéru začínal v roku 2004 v Topoľčanoch. Z Topoľčian putoval do TJ Sokol Dolná Ždaňa, následne cez Vráble, Novú Baňu, Žarnovicu a Lovču až do terajšieho pôsobiska, ŠK Voznica.

10.Roman Pobežka(TJ Inter Horná Ves) Jeho futbalová kariéra začala v dedine, v ktorej vyrastal, teda v Starej Kremničke. Po prvom stupni na základnej škole prestúpil na športovú školu v Žiari nad Hronom, kde začal hrávať aj za miestny klub FK Žiar nad Hronom. Ako dorastenec sa vrátil späť do OŠK Stará Kremnička, kde pôsobil do roku 2015. So začiatkom sezóny 2015/2016 prestúpil do Interu Horná Ves, kde pôsobí dodnes.

11.Rastislav Blahút (TJ Štart Prenčov) Druhé dieťa z 8 súrodencov - 6 chlapcov a 2 dievčat v rodine, kde sa takmer všetci venovali alebo venujú futbalu. S futbalom začínal v Hontianskych Nemciach, od roku 2012 hrá za družstvo mužov Štart Prenčov, kde za 5 a pol sezóny strelil 60 gólov. Starší brat Michal hrá tiež za Prenčov, podobne ako mladší bratia Peter a Filip. Sestra Emília hrala za starších žiakov Prenčova, no už sa futbalu nevenuje. Najmladší bratia Janko a Timko začínali s futbalom v Prenčove, no dnes hrajú Janko v Dukle Banská Bystrica a Timko v Rakytovciach. Stále aktívnym hráčom Prenčova je aj otec Rastislav. Rasťo sa 29. mája 2017 stal štastným otcom, zrejme budúceho futbalistu, malého Jakubka.ObFZ tradične oceňuje aj najlepších trénerov a to zvlášť v kategórii dospelých a zvlášť spomedzi trénerov mládeže.

Tréner - kategória dospelí:

Dušan Karásek (OŠK Lutila)
S futbalom začínal ako 9-ročný v klube Slavoj Santovka, kde prešiel všetkými vekovými kategóriami. Počas ZVS 1988-1990 hrával za FK Jemnice (južná Morava). Po skončení ZVS sa vrátil do rodnej obce Janova Lehota a tu pokračoval vo svojej futbalovej kariére. Medzitým bol na hosťovaní v TJ Kosorín. V roku 1998 začal pôsobiť ako rozhodca v oblastných súťažiach a prešiel až do krajských súťaží, kde rozhodoval zápasy IV. ligy. V roku 2005 som túto činnosť ukončil a začal s trénovaním pri mládežníckych kategóriách (žiaci aj dorastenci) v TJ Družstevník Janova Lehota, kde prešiel až k dospelým ako hrajúci tréner. V rokoch 2008-2011 trénoval mužov TJ Družstevník Kosorín. V roku 2012 v Janovej Lehote ako asistent aj hráč. V rokoch 2013 - 2015 ako tréner TJ Družstevník Lovčica-Trubín. Od mája roku 2016 pôsobí ako tréner v OŠK Lutila. V prípade, že mu to okolnosti dovolia, ešte stále chodí súťažne hrávať futbal (väčšinou ako brankár) za Pohronie C, teda Šášovské Podhradie. Je ženatý, s manželkou Ľudmilou má synov-futbalistov Dušana, Patrika a Richarda.

Tréner - kategória mládež:

Pavel Hanzlík (FK Sitno Banská Štiavnica)
S futbalom začal ako 6 ročný vo svojom rodnom meste, keď išiel v šľapajách svojho
staršieho brata. Postupne spolu prešli každou mládežníckou kategóriou až do dorastu. Počas tejto cesty striedal posty hráča s brankárskym, hral to, čo bolo treba. Po príchode a vstupe p. ŠURKU do štruktúr FK Sitno bol mládežnícky futbal na druhej koľaji a tak 17 ročný Pavel prestúpil v roku 1996 do FK Dinas Banská Belá k mužstvu dospelých, kde prevažne strážil domácu svätyňu.
V marci 2005 začala hráčska epocha, ale už opäť v drese rodnej Banskej Štiavnice,
ktorá sa časom ukázala ako futbalovo najúspešnejšou, keď sa postupne mužstvo FK Sitno prebojovalo do III. ligy SsFZ.
Trénerská kariéra začala vo futbalovej pred prípravke FK Sitno, kedy začal robiť prvé
futbalové kroky syn Samko a stretla sa partia chalanov, ktorí majú futbal radi. Vystriedalo sa pri nich pár trénerov a to ho presvedčilo vyskúšať cestu trénera. Postupne s chalanmi prešiel z pred prípravky k prípravke, kde pôsobí aj momentálne. Za najväčší úspech (nie len svoj, ale celého mužstva) považuje víťazstvo v Oblastných majstrovstvách U11 ObFZ ZH v sezóne 2016/17.K futbalu neoddeliteľne patria aj rozhodcovia. ObFZ oceňuje v tomto ročníku ankety Jedenástka roka dvoch za dlhoročnú činnosť a jedného ako rozhodcovský talent roka.

Za dlhoročnú rozhodcovskú činnosť 2017:

Jozef Katina
Futbalovým rozhodcom sa stal v roku 1987, s krátkymi prestávkami je ním dodnes. Pred rozhodcovskou kariérou sa venoval futbalu ako hráč, keď v mládežníckych časoch obliekal dres Novej Bane a v mužskom futbale hral za Kremnické Bane. Rozhodovanie ho baví, aj keď mu tento pocit občas narušia nespratní fanúšikovia, čo však považuje za osud rozhodcu. Ak mu to zdravie dovolí, chcel by ešte nejaký ten rôčik vo funkcii rozhodcu potiahnuť.

Ivan Šimič
Narodil sa a stále žije v Žiari nad Hronom. K futbalu, ako takému, ho priviedol otec, bývalý aktívny hráč a neskôr aj rozhodca okresných súťaží. Na sklonku hráčskej kariéry, v roku 2001, sa rozhodol, že bude pokračovať na ihrisku ako arbiter. Začiatky boli preňho veľmi ťažké a boli chvíle, keď chcel s rozhodovaním nadobro skoncovať. Po žiadnom stretnutí nebudú spokojní všetci, ale taký je šport. Posúdenie svojho účinkovania necháva na iných a v poslednom čase sa riadi krédom: “Nie je hanbou ospravedlniť sa za chybu, či už hráčovi, trénerovi, funkcionárovi alebo aj divákovi.”

Rozhodcovský talent roka 2017:

Martin Slovák
Asi jediný rozhodca ObFZ Žiar nad Hronom, ktorý dochádza do žiarskej oblasti zo Zvolena. Hovorí: “Ako som sa stal rozhodcom..? Zobudil som sa a proste som si povedal, že chcem byť rozhodca.” Neskutočnú podporu má od svojej maminky, ktorá sa po každom zápase trápi, či nemá niekde modrinu alebo sa opýta, či ho nezbili… Veľké “ĎAKUJEM” od Martina Slováka patrí podľa jeho vlastných slov Martinovi Tapferovi, Marošovi Barboriakovi staršiemu a Jaroslavovi Osvaldovi. Títo páni mu ukázali, čo treba vylepšiť - od správania na ihrisku, až po estetiku vystupovania. P.S.: V sobotu (20.01.2018) oslavoval 20 narodeniny

Na tohtoročnej Jedenástke roka ObFZ Žiar nad Hronom máme aj jednu novinku. Po prvýkrát sa galavečera zúčastňujú mladé futbalové talenty, ktoré tréneri a funkcionári vyhodnotili ako najlepších v roku 2017 vo svojich vekových kategóriách.

Najlepší hráč kategórie žiaci U15:


Matúš Vojtko (ŠKF Kremnica)
S futbalom začal v sezóne 2013/2014 vo svojom rodnom meste, v klube ŠKF ŠKF Kremnica. Tu hráva dodnes, napriek ponukám z Pohronia a zo Zvolena, a ostáva Kremnici verný. K futbalu sa priviedol sám, nakoľko v rodine nikto futbal nehral. Rodičia ho však, samozrejme, v tejto aktivite podporujú. Momentálne je kapitánom družstva ŠKF Kremnica U15 a za žiakov hrá poslednú sezónu.

Najlepšia hráčka kategórie žiačky WU15:


Zuzana Nina Nárožná (FK Pohronie)
Býva v Starej Kremničke, chodí do siedmej triedy Základnej školy M. R. Štefánika v Žiari nad Hronom. Školu reprezentovala vo vybíjanej, v stolnom tenise, vo florbale aj vo futbale. Šport a pohyb má rada odmalička. Vyplňajú všetky jej voľné chvíle v každom ročnom období. Rada sa lyžuje, korčuluje, veľmi rada pláva, hrá stolný tenis a loptové hry. Často chodí do prírody, väčšinou na prechádzky s mojou fenkou Sindy. Najviac voľného času však venuje svojmu najoblúbenejšiemu športu, futbalu. Chce sa v ňom stále zlepšovať a stať sa v budúcnosti úspešnou futbalistkou. Je rada, že ju v tejto záľube podporujú rodičia, ale aj starí rodičia, najmä odvozom na tréningy, keď nemôžu rodičia, občas aj drobným vreckovým. Všetkým za to veľmi ďakuje a za veľkú pomoc a trpezlivosť aj trénerovi Marošovi Pažoutovi a všetkým spoluhráčkam. Bez ich podpory by tu teraz nestála. Dúfa, že ich dôveru nesklame.

Najlepší hráč kategórie prípravka U11:


Martin Dobák (FK Sitno Banská Štiavnica)
Narodil sa 3. októbra 2006 v Banskej Štiavnici, býva v Banskej Belej. S futbalom začínal v Banskej Belej vo veku 5 rokov. Nakoľko ŠK Lesy Banská Belá má len družstvo žiakov U15, v ktorom pre svoj vek nemohol nastupovať, začal trénovať v družstve predprípravky FK Sitno Banská Štiavnica. Z predprípravky plynule prešiel do družstva prípravky, za ktorú nastupoval tri sezóny prevažne na poste útočníka. Od sezóny 2015/16 hráva nielen v družstve prípravky, ale aj v družstve mladších žiakov FK Sitno Banská Štiavnica v II. lige mladších žiakov.

Po Konferencii ObFZ došlo na funkcionárskom poli k ďalšej výmene generácií. Zvlášť chceme preto v tejto súvislosti spomenúť niekdajšieho rozhodcu, dlhoročného trénera a delegáta a do novembra 2017 predsedu Športovo-technickej komisie ObFZ. Ocenenie za rozvoj futbalu v pôsobnosti ObFZ Žiar nad Hronom si preberá...

Ocenenie za rozvoj futbalu v pôsobnosti ObFZ Žiar nad Hronom:
Pavel Vanko

Reportáž s rozhovormi pripravuje televízia ATV na 23.januára. Zatiaľ si pozrite fotky Mira Majera.


Pridal: Nataška Kategória: Futbal, Sobota 20 január 2018 - 23:24:46, Prečítané: 4034x
Zdielaj túto správu: Facebook Čítať / pridať komentár, komentárov: 0
Fotogaléria k správe
Diskusia k správe
Ďalšie novinky vo zvolenej kategórii:

Slovakia Cup 2019 - finále sa hralo v Žiari

Od 20. do 24 mája sa odohral Medzinárodný turnaj Slovakia Cup 2019.

1. FK Pohronie hralo proti 2. Liptovskému Mikulášu

V piatok 15. marca odohralo FK Pohronie prvý domáci zápas, v jarnej časti druhej ligy.

FK Pohronie sa I.lige nebráni

Tlačová beseda vedenia FK Pohronie bola 1.marca. Predstavili nových hráčov, prezradili stratégiu. Ako si teda predstavujú nasledujúcu sezónu a čo sa stane ak sa dostanú do I.ligy?

Tréner Pohronia Milan Nemec je šesťdesiatnik

14. februára oslávil Milan Nemec okrúhle narodeniny. Čo povedal televízií ATV?

Zápas Slovensko vs. Srbsko sa odohral v Žiari

V stredu 1. augusta sa na žiarskom futbalovom štadióne odohral ďalší medzinárodný zápas.

FK Pohronie ide do novej sezóny s vyššími ambíciami

Futbalový klub Pohronie na tlačovej besede 17.júla hovoril ako sa na novú sezóonu pripravili a prezradili svoje smelé plány.

Žiar oživuje futbalovú tradíciu

Žiar chce po rokoch opäť odštartovať mestskú futbalovú ligu. Má už aj strategického partnera.

Najlepší z FK Pohronie

V utorok 26. júna hodnotilo FK Pohronie uplynulú sezónu.

Milan Škriniar získal 2. miesto v ankete Futbalista roka

Výsledky 25. ročníka tradičnej ankety Slovenského futbalového zväzu o najlepšieho futbalistu Slovenskej republiky za rok 2017 vyhlásili v pondelok 19.marca.

Trénerom FK Pohronie prednášal tréner Slovana

FK Pohronie chce futbalovo napredovať a preto pripravilo zaujímavú prednášku, hlavne pre mládežníckych trénerov.


ATV je s vami každý deň - informujme sa navzájom

Partneri ATV

© MAJOR Invest inc.
Vyhľadávanie a filter príspevkov
http://www.n-motor.mazdadealer.sk/modely/mazda3.xhtml
Žiadne informácie
Obedné menu na dnes zverejnilo:
0 reštaurácií Menu dnes | Zajtra
Odporúčame:
http://www.milujsvojevlasy.sk/
TOP 10
https://www.stranapriamademokracia.sk/
ATV na facebooku
Vaša anketa
Je podľa vás v meste dosť zelene?

ÁNO

NIE

Je mi to jednoPoslané Nataška
Celkom hlasov: 67 Komentáre: 0
Predošlé ankety