V meste Žiari nad Hronom vznikne cyklokomunikácia, ktorá prepojí mesto s priemyselným parkom. Spoločnosť Area Servis plánuje súbežne s vybudovaním tejto cyklokomunikácie znovu otvoriť vrátnicu Kortina.Cyklokomunikácia bude začínať na Jilemnického ulici na Etape a ústiť v areáli priemyselného parku, cez most na Kortine. Prepojené tak bude celé mesto. Na cyklotrasu dlhú 3,7 kilometra získala žiarska radnica dotáciu z Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR vo výške 593 951 eur.

Hlavným účelom vybudovania cyklokomunikácie je dochádzanie Žiarčanov do zamestnania.
V súčasnosti pôsobí v priemyselnom parku cca 100 firiem a za prácou sem dochádza minimálne 5 000 zamestnancov. Cieľom vybudovania cyklotrasy z mesta do priemyselného parku je preto zvýšenie atraktivity cyklodopravy. Zamestnanci priemyselného parku sa takýmto spôsobom budú môcť do práce dopraviť zdravo, ekologicky a zadarmo.
Cyklokomunikácia bude v celej dĺžke vedená po už jestvujúcich miestnych komunikáciách a vyústi do priemyselného parku ZSNP.

Spoločnosť AreaServis, ako správca areálu priemyselného parku, podporuje vybudovanie cyklokomunikácie a mestu poskytlo a poskytuje nevyhnutnú súčinnosť, aby projekt cyklotrasy mohol byť zrealizovaný.

Spoločnosť AreaServis ešte v roku 2017, za symbolickú sumu, prenajala mestu pozemky  na ľavom brehu rieky Hron, pod prístupovou komunikáciou (momentálne nefunkčnou), ktorá je prepojením Ulice Hutníkov smerom k rieke Hron, cez lávku k priemyselnému areálu.

„V súčasnosti pripravujeme opätovné otvorenie vrátnice Kortina, ktorá bude nadväzovať na cyklokomunikáciu a bude otvorená súbežne s jej dobudovaním, aby bolo možné na bicykli plynule prejsť do areálu priemyselného parku“, hovorí Ľubica Poldaufová, konateľka spoločnosti AreaServis a dodáva: „Našou snahou bolo, aby sa cyklokomunikácia vybudovala čím skôr, a tak sa zvýšil komfort pre zamestnancov areálu priemyselného parku dochádzajúcich do práce na bicykloch. Predpokladaný termín otvorenia cyklokomunikácie je prvá polovica roku 2019“.

autor:KR


Pridal: Nataška Kategória: Spravodajstvo, Nedeľa 15 apríl 2018 - 21:56:52, Prečítané: 1005x
Zdielaj túto správu: Facebook Čítať / pridať komentár, komentárov: 0
Diskusia k správe
Ďalšie novinky vo zvolenej kategórii:

Peter Antal chce Žiar zapojiť do mestského turizmu

Na pozvanie primátora prišiel do Žiaru poradca banskobystrického župana Ondrej Lunter s riaditeľkou oblastnej organizácie GRON

Dni jesennej čistoty 2018

Mesto Žiar nad Hronom v spolupráci s Technickými službami – Žiar nad Hronom, a.s. organizuje od pondelka 24. 9. 2018 do piatka 28. 9. 2018 „Dni jesennej čistoty 2018“, v rámci ktorých majú obyvatelia mesta možnosť zbaviť sa objemného odpadu.

Poznáme mená kandidátov do komunálnych volieb 2018

Voľby do orgánov samosprávy obcí sa konajú v sobotu 10. novembra 2018 od 7.00 do 22.00 hodiny. Prinášame vám zoznam kandidátov na post poslancov mestského zastupiteľstva a na post primátora mesta.

Nové stromy v Žiari dostali ochranu

V Žiari sa v poslednom období vysadili desiatky nových mladých stromov, ktoré treba chrániť pred poškodením.

Kandidáti pre komunálne voľby v Žiari sú zaregistrovaní

Žiar nad Hronom, 12.septembra 2018: Zapisovateľka mestskej volebnej komisie Ivana Martincová Škriniarová dnes zverejnila správu o registácií kandidátov na primátora a poslancov Mestského zastupiteľstva v Žiari nad Hronom pre komunálne voľby, ktoré budú 10.novembra 2018.

Vatru partizáni zapálili, keď prichádzala pomoc

Výročie Slovenského národného povstania sme si pripomenuli položením vencov k pamätníku Ladislava Exnára a zapálením vatry na Šibeničnom vrchu

Po roku vyvážajú žiarčania o 8% odpadu menej

V septembri bude už rok, čo žiarska samospráva začala so zberom odpadu z našich kuchýň.

Žiarske deti sa tešili do bojnickej ZOO

Vo štvrtok 23.augusta neviezol autobus FK Pohronia Pohronské osy, ale deti na výlet.
 

Časť Žiaru bude bez teplej vody

Pozrite si či budete bez teplej vody aj vy.

Polícia v Banskobystrickom kraji počas osobitnej kontroly odhalila 286 priestupkov

Počas policajnej akcie, ktorá sa konala v piatok (24. 8. ) v čase od 14.00 do 18.00 hodiny, policajti zistili 286priestupkov.


ATV je s vami každý deň - informujme sa navzájom

Partneri ATV

© MAJOR Invest inc.
Vyhľadávanie a filter príspevkov
http://www.rmr-stav.sk/
Žiar nad Hronom aktuálne
Dnes je 17°C a 0
Zajtra bude 14°C až 25°C a Búrky
Pozajtra bude 15°C až 28°C a Lokálne búrky
Predpoveď počasia na ďalšie dni
Žiadne informácie
Žiadne nastávajúce udalostiKompletný kalendár akcií
Obedné menu na dnes zverejnilo:
0 reštaurácií Menu dnes | Zajtra
Odporúčame: Prajeme Vám dobrú chuť!
http://www.milujsvojevlasy.sk/
TOP 10
https://www.stranapriamademokracia.sk/
ATV na facebooku
Vaša anketa
Želáte si predčasné voľby do NRSR?

Áno

Nie

Je mi to jednoPoslané Nataška
Celkom hlasov: 103 Komentáre: 0
Predošlé ankety