V meste Žiari nad Hronom vznikne cyklokomunikácia, ktorá prepojí mesto s priemyselným parkom. Spoločnosť Area Servis plánuje súbežne s vybudovaním tejto cyklokomunikácie znovu otvoriť vrátnicu Kortina.Cyklokomunikácia bude začínať na Jilemnického ulici na Etape a ústiť v areáli priemyselného parku, cez most na Kortine. Prepojené tak bude celé mesto. Na cyklotrasu dlhú 3,7 kilometra získala žiarska radnica dotáciu z Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR vo výške 593 951 eur.

Hlavným účelom vybudovania cyklokomunikácie je dochádzanie Žiarčanov do zamestnania.
V súčasnosti pôsobí v priemyselnom parku cca 100 firiem a za prácou sem dochádza minimálne 5 000 zamestnancov. Cieľom vybudovania cyklotrasy z mesta do priemyselného parku je preto zvýšenie atraktivity cyklodopravy. Zamestnanci priemyselného parku sa takýmto spôsobom budú môcť do práce dopraviť zdravo, ekologicky a zadarmo.
Cyklokomunikácia bude v celej dĺžke vedená po už jestvujúcich miestnych komunikáciách a vyústi do priemyselného parku ZSNP.

Spoločnosť AreaServis, ako správca areálu priemyselného parku, podporuje vybudovanie cyklokomunikácie a mestu poskytlo a poskytuje nevyhnutnú súčinnosť, aby projekt cyklotrasy mohol byť zrealizovaný.

Spoločnosť AreaServis ešte v roku 2017, za symbolickú sumu, prenajala mestu pozemky  na ľavom brehu rieky Hron, pod prístupovou komunikáciou (momentálne nefunkčnou), ktorá je prepojením Ulice Hutníkov smerom k rieke Hron, cez lávku k priemyselnému areálu.

„V súčasnosti pripravujeme opätovné otvorenie vrátnice Kortina, ktorá bude nadväzovať na cyklokomunikáciu a bude otvorená súbežne s jej dobudovaním, aby bolo možné na bicykli plynule prejsť do areálu priemyselného parku“, hovorí Ľubica Poldaufová, konateľka spoločnosti AreaServis a dodáva: „Našou snahou bolo, aby sa cyklokomunikácia vybudovala čím skôr, a tak sa zvýšil komfort pre zamestnancov areálu priemyselného parku dochádzajúcich do práce na bicykloch. Predpokladaný termín otvorenia cyklokomunikácie je prvá polovica roku 2019“.

autor:KR


Pridal: Nataška Kategória: Spravodajstvo, Nedeľa 15 apríl 2018 - 21:56:52, Prečítané: 433x
Zdielaj túto správu: Facebook Čítať / pridať komentár, komentárov: 0
Diskusia k správe
Ďalšie novinky vo zvolenej kategórii:

Žiar otvoril novú tržnicu

Na tržnici nájdeme nielen zeleninu a ovocie ale aj priesady, kvety či výrobky.

Linka MHD pôjde až do areálu priemyselného parku

Od 2. mája tohto roku bude linka MHD premávať z Tajovského ulice až do areálu priemyselného parku. Spoločnosť Area Servis tak vychádza v ústrety zamestnancom, ktorí nechodia do práce autom.

V Žiari vzniklo centrum pre zriedkavé choroby

28. februára 2018 sme si už po 11- krát pripomenuli Medzinárodný deň zriedkavých chorôb.

Žiar sprísňuje pravidlá využívania sociálneho taxíka

Sociálny taxík funguje v meste od roku 2015. Určený je pre seniorov a zdravotne postihnutých občanov, ktorých odvezie nielen po meste, ale aj pred hlavnú vrátnicu Závodu SNP a do Šášovského Podhradia. Onedlho však vstúpia do platnosti nové pravidlá jeho využívania.

Dni jarnej čistoty 2018

Pozrite, kde nájdete kontajner na všetko, čo potrebujete vyhodiť počas Dní jarnej čistoty.

Žiar oslávil výročie oslobodenia

V stredu 28.marca si žiarčania pripomenuli 73.výročie oslobodenia mesta od fašistov.

Výluka vlakovej dopravy v úseku Kremnické Bane - Horná Štubňa

Ak idete cestovať vlakom,  tieto informácie sa vám možno zídu.

Nález listiny v dome na Svätokrížskom námestí

V týchto dňoch sa nám do rúk dostal nález listiny zamurovanej v dome na Svätokrížskom námestí. Listina bola nájdená pri rekonštrukcii budovy.

Deň primára Jána Straku

V piatok 23. marca sa uskutočnilo tradičné stretnutie gynekológov z celého Slovenska. Príležitosťou bol 27. ročník Dňa primára Jána Straku

Žiar si pripomenul 73.výročie oslobodenia

V stredu 28.marca si na slávnostnom stretnutí Žiarčania pripomenuli 73.výročie oslobodenia Svätého Kríža Sovietskou armádou od fašistov.


ATV je s vami každý deň - informujme sa navzájom

Partneri ATV

© MAJOR Invest inc.
Vyhľadávanie a filter príspevkov
http://www.rmr-stav.sk/
Žiar nad Hronom aktuálne
Dnes je 17°C a 0
Zajtra bude 14°C až 25°C a Búrky
Pozajtra bude 15°C až 28°C a Lokálne búrky
Predpoveď počasia na ďalšie dni
Žiadne informácie
Žiadne nastávajúce udalostiKompletný kalendár akcií
Obedné menu na dnes zverejnilo:
0 reštaurácií Menu dnes | Zajtra
Odporúčame: Prajeme Vám dobrú chuť!
http://skin-visage.sk/
TOP 10
http://www.priamademokracia-pd.sk/
ATV na facebooku
Vaša anketa
Želáte si predčasné voľby do NRSR?

Áno

Nie

Je mi to jednoPoslané Nataška
Celkom hlasov: 39 Komentáre: 0
Predošlé ankety