V meste Žiari nad Hronom vznikne cyklokomunikácia, ktorá prepojí mesto s priemyselným parkom. Spoločnosť Area Servis plánuje súbežne s vybudovaním tejto cyklokomunikácie znovu otvoriť vrátnicu Kortina.Cyklokomunikácia bude začínať na Jilemnického ulici na Etape a ústiť v areáli priemyselného parku, cez most na Kortine. Prepojené tak bude celé mesto. Na cyklotrasu dlhú 3,7 kilometra získala žiarska radnica dotáciu z Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR vo výške 593 951 eur.

Hlavným účelom vybudovania cyklokomunikácie je dochádzanie Žiarčanov do zamestnania.
V súčasnosti pôsobí v priemyselnom parku cca 100 firiem a za prácou sem dochádza minimálne 5 000 zamestnancov. Cieľom vybudovania cyklotrasy z mesta do priemyselného parku je preto zvýšenie atraktivity cyklodopravy. Zamestnanci priemyselného parku sa takýmto spôsobom budú môcť do práce dopraviť zdravo, ekologicky a zadarmo.
Cyklokomunikácia bude v celej dĺžke vedená po už jestvujúcich miestnych komunikáciách a vyústi do priemyselného parku ZSNP.

Spoločnosť AreaServis, ako správca areálu priemyselného parku, podporuje vybudovanie cyklokomunikácie a mestu poskytlo a poskytuje nevyhnutnú súčinnosť, aby projekt cyklotrasy mohol byť zrealizovaný.

Spoločnosť AreaServis ešte v roku 2017, za symbolickú sumu, prenajala mestu pozemky  na ľavom brehu rieky Hron, pod prístupovou komunikáciou (momentálne nefunkčnou), ktorá je prepojením Ulice Hutníkov smerom k rieke Hron, cez lávku k priemyselnému areálu.

„V súčasnosti pripravujeme opätovné otvorenie vrátnice Kortina, ktorá bude nadväzovať na cyklokomunikáciu a bude otvorená súbežne s jej dobudovaním, aby bolo možné na bicykli plynule prejsť do areálu priemyselného parku“, hovorí Ľubica Poldaufová, konateľka spoločnosti AreaServis a dodáva: „Našou snahou bolo, aby sa cyklokomunikácia vybudovala čím skôr, a tak sa zvýšil komfort pre zamestnancov areálu priemyselného parku dochádzajúcich do práce na bicykloch. Predpokladaný termín otvorenia cyklokomunikácie je prvá polovica roku 2019“.

autor:KR


Pridal: Nataška Kategória: Spravodajstvo, Nedeľa 15 apríl 2018 - 21:56:52, Prečítané: 712x
Zdielaj túto správu: Facebook Čítať / pridať komentár, komentárov: 0
Diskusia k správe
Ďalšie novinky vo zvolenej kategórii:

Ako nakúpiť čo najvýhodnejšie?

Dnes už môžeme nakúpiť prostredníctvom internetu všeličo. Od potravín, cez kozmetiku, až po letenky či vstupenky do kina alebo divadla. Online nakupovanie sa stalo súčasťou našich životov. Avšak, nie všetkým sa podarí nakúpiť čo najvýhodnejšie, za najnižšiu možnú cenu.

Ani kvapka vody nazmar, hovorí žiarska samospráva

Žiar chce zachytávať dažďovú vodu z niekoľkých mestských budov

Môžete sa uchádzať o značku „regionálny produkt Pohronie“

Občianske združenie Žiarska kotlina vyhlásilo dňa 25.06.2018 1.výzvu na predkladanie žiadostí o udelenie značky „regionálny produkt Pohronie“.

Filmový festival spomínal na Miloša Formana

Miloš Forman ( zomrel v apríli 2018) bol nielen skvelým režisérom, ale aj veľkým priateľom karlovarského filmového festivalu. Organizátori si ho pripomenuli počas úvodného večera premietnutím jeho filmu Lásky jednej plavovlásky.

Tim Robbins na karlovarskom festivale

Kto by nepoznal film režiséra Franka Darabonta Vykúpenie z väznice Shawshank, kde si Tim Robbins zahral hlavnú úlohu. Na festival si prišiel prevziať cenu a aj zaspievať.

Do Karlových Varov prišli hviezdy

53.ročník Filmového festivalu v Karlových Varoch sa začal v piatok 29.júna a bude trvať do 7.júla. V tomto čase privítajú vo Varoch na červenom koberci hviezdy domácej a zahraničnéj filmovej scény.

Čo s budovou bývalých jaslí?

Už dlhšiu dobu rezonuje medzi obyvateľmi mesta otázka, čo s budovou bývalých jaslí na Ulici Cyrila a Metoda. Mesto momentálne komunikuje s majiteľom budovy. Ten uvažuje o jej predaji.

Dekan Ján Flajžík oslávil 30 rokov svojho kňažstva

V Kostole Povýšenia Svätého kríža v Žiari nad Hronom si dekan žiarskej farnosti Ján Flajžík pripomenul okrúhle výročie.

PEACE RUN v piatok aj v Žiari

Už dnes (teda v piatok 8.júna) prídu do Žiaru účastníci práve prebiehajúceho ročníka Mierového behu PEACE RUN.

Žiarčanov osvieži na námestí vodná hmla

Horúce letné dni sa nezadržateľne blížia, Žiarčania sa však môžu tohto roku osviežiť priamo na Námestí Matice slovenskej vo vodnej hmle. Kde bude inštalovaná?


ATV je s vami každý deň - informujme sa navzájom

Partneri ATV

© MAJOR Invest inc.
Vyhľadávanie a filter príspevkov
http://www.rmr-stav.sk/
Žiar nad Hronom aktuálne
Dnes je 17°C a 0
Zajtra bude 14°C až 25°C a Búrky
Pozajtra bude 15°C až 28°C a Lokálne búrky
Predpoveď počasia na ďalšie dni
Žiadne informácie
Žiadne nastávajúce udalostiKompletný kalendár akcií
Obedné menu na dnes zverejnilo:
0 reštaurácií Menu dnes | Zajtra
Odporúčame: Prajeme Vám dobrú chuť!
http://www.studiolafemme.sk/
TOP 10
https://www.stranapriamademokracia.sk/
ATV na facebooku
Vaša anketa
Želáte si predčasné voľby do NRSR?

Áno

Nie

Je mi to jednoPoslané Nataška
Celkom hlasov: 78 Komentáre: 0
Predošlé ankety