V sobotu 30.júna sa v Michalovciach ("Michigane, ako hutorili koňare") konali Majstrovstvá Slovenka mladšieho žiactva .

Do Michaloviec sme vyslali jedenásť člennú výpravu . Dvoch trénerov a deviatich pretekárov. Tieto preteky boli pre deti jedny z najťažších , či už na prepravu ,ale aj na konkurenciu , ktorá sa tam stretla a k tomu veterné počasie... . To , ale ich neodradilo podať skvelé výkony.

Najviac nás potešila na chôdzi 2000m Ema Černajová , ktorá prišla s osobným rekordom 10:54.33 do cieľa a obsadila 2.miesto z 25 členného štartovného poľa a stala sa vicemajsterkou Slovenska.Ema  Černajovási zároveň vybojovala aj účasť  v reprezentačnom tíme pre EYOF 2021. V tejto disciplíne prekvapila aj Nina Haschová ktorá obsadila 10. miesto s časom 12:16.69 a ukázala že v Žiari vznikajú ďalšie nové chodecké  talenty.

V disciplínach skok do diaľky a v hode kriketkou Nás reprezentovala Natália Bieliková , kde podala skvelý výkon aj napriek nepriaznivým podmienkam . V diaľke sa umiestnila na 7. mieste a v hode kriketkou na 6. mieste .

Ako ďalšia disciplína bolo 1500m . V tejto disciplíne nastúpila Katka Kubovčiíková so skvelým osobným rekordom 5:47.83 dobehla na 8. mieste . Na 1500 m sme mali aj chlapčenské zastúpenie Natanaela Sklenku a Ivana Šlucha . Lepšie sa umiestnil Natanael a to na 12.mieste a hneď za ním dobehol Ivan na 13. mieste.

Na 600m nastúpila najmladšia z výpravy Hanka Kubovčíková . Hanka nastúpila v 2. Rozbehu ,kde dobehla na 8.mieste .

V šprinte na 150 m nastúpili Daniela Halčinová a Nela Beliančinová. Daniela bola nasadená do 4 behu , ktorý vyhrala s časom 21,68s tento čas jej stačil na skvelé 10.miesto . Hneď v ďalšom behu bola nasadená Nelka ktorá si dobehla pre nový osobný rekord 22,50s , s ktorým sa umiestnila na 15. mieste .

AP-AK MŠK

Pridal: Nataška Kategória: Iné športy, Štvrtok 05 júl 2018 - 21:00:29, Prečítané: 708x
Zdielaj túto správu: Facebook Čítať / pridať komentár, komentárov: 0
Diskusia k správe
Ďalšie novinky vo zvolenej kategórii:

Žiarski karatisti majstrami aj vicemajstrami Slovenska

V Sobotu 1. decembra sa v Trnave uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v karate.

1. strelecká liga bola opäť v Žiari

ZUS aréna patrila dva dni strelcom z celého Slovenska.

Žiarski atléti oslávili 55.výročie klubu

Žiarski atléti bilancovali svoju sezónu už tradične pri slávnostnej kapustnici.

Stolní tenisti sa stretli v Žiari

14. októbra sa v telocvični na Jednotke konal krajský bodovací turnaj v stolnom tenise mládeže.

14.ročník súťaže je pre žiarskych plavcov úspešný

4. kolo Banskobystrického plaveckého pohára sa konalo 6. októbra v Žiari nad Hronom.

Mirka Mesárošová oslávila na pretekoch narodeniny

Na sobotňajších plaveckých pretekoch zažila jedna z tréneriek veľmi milé prekvapenie.

Žiarskym karatistom ide karta

Novú sezónu začali už aj žiarský karatisti. Na začiatku septembra absolvovali prvé medzinárodné súťaže.

Linda Majerčíková doniesla do Žiaru striebro

Ďalší skvelý úspech hráčky stolnotenisového klubu MŠK Žiar Nad Hronom - Lindy Majerčíkovej.

Žiarski hokejisti hľadajú nových členov

Nábor do hokejovej prípravky sa robil aj na tohtoročnom Beerfeste v parku Štefana Moyzesa.

Žiarski športovci bežali Beh SNP

Mesto v spolupráci s Atletickým klubom a Centrom voľného času usporiadalo už 17. ročník Behu SNP.