Sobota 02.02.2019, 1. Liga stred žiakov. Informácie z prvej ruky prináša tréner a prezident žiarskeho basketbalového klubu Ján Valent.

MBK VICTORIA Žilina „B“ – MŠK BK Žiar nad Hronom 47:56 (18:12, 27:31, 39:43, 47:56)

Body: Ondrík a Kret 18, Vonkomer 12, Melaga a Kondra 4,

Hrali: Kňažko, Truben

Body: Ondrík 21,  Kret 17, Vonkomer 12, Melaga 6, Kondra 2,

Naši chlapci vycestovali za tradičným súperom zo Žiliny, s ktorým sa stretávame aj v súťaži ročníka 2006. Nakoľko sme na zápas nastúpili v oklieštenej zostave, chlapci si pred zápasom neverili a bolo pre nich nepredstaviteľné, že by mohli u ťažkého súpera zvíťaziť. Tak sa začal odvíjať aj samotný zápas. Žilina sa ihneď ujala vedenia a jej náskok bol v druhej štvrtine už o hrozivých 8 bodov. Následne chlapci po oddychovom čase začali plniť pokyny trénera a zakliaty žilinský kôš sme dokázali odkliať. Chlapci plnili príkazy, ktoré sa nich kládli v obrane a začali sme postupne pridávať aj body. Do polčasu sme už išli s miernym náskokom. Náš rozlet v druhom polčase zastavilo vyfaulovanie nášho najvyššieho hráča čo súper využil a na konci tretej tretiny sme viedli len o 4 body. Do štvrtej štvrtiny sme vstúpili ako uragán a šnúrou 0:11 sme prakticky rozhodli o zápase, ktorý sme napokon vyhrali o 9 bodov.

Druhý zápas býva u našich chlapcov vždy kritický. Aj napriek tomu, že sme si v šatni hovorili o tom, že musia zabrať, slová nepadli na úrodnú pôdu. Súper sa v zápase ujal vedenia a do konca prvého polčasu prakticky neminul kôš. Do šatní sme išli zo skóre -12 bodov. Druhý polčas bol úplne rovnaký ako v prvom zápase, zlepšenou obranou a efektívnejším zakončením sme postupne zmazali náskok súpera a do štvrtej štvrtiny sme vstúpili úplne senzačne a stratený zápas sme napokon vyhrali o 4 body.

Za predvedený výkon patrí chlapcom absolutórium nakoľko pochopili, že aj keď nie sú plnej zostave, basketbal hrať vedia. Bojovný a takticky výkon podali úplne všetci a pochvala patrí každému jednému hráčovi.

Tréner: Ján Valent

Pridal: Nataška Kategória: Basketbal, Nedeľa 03 február 2019 - 22:30:35, Prečítané: 257x
Zdielaj túto správu: Facebook Čítať / pridať komentár, komentárov: 0
Diskusia k správe
Ďalšie novinky vo zvolenej kategórii:

Basketbal: Žiar vs. Liptovský Mikuláš

V sobotu 9. februára odohrali mladší žiaci Basketbalového klubu dvojzápas proti Liptovskému Mikulášu.

Mužom v závere dobrého zápasu chýbali sily aj kúsok šťastia.

Basketbal: 1.Slovenská liga Muži – skupina o 1.-6. miesto

Žiaru chýbalo 5 hráčov zo základného kádra

Basketbal: Mladší mini žiaci, sobota 09.02.2019

Basketbal: MŠK Žiar vs. ŽU Žilina

Muži basketbalového klubu odohrali v nedeľu prvý domáci zápas v nadstavbovej časti súťaže.

Víkend žiarskych basketbalových kadetov

SOBOTA a NEDEĽA 2 a 3.02.2019, Celoslovenská liga kadetov- pozrite ako hrali Žiarčania.

Žiarski basketbalisti hrali s Bystricou

Mladší mini odohrali svoj sobotňajší zápas na súperovej palubovke v Banskej Bystrici.

Basketbal: Žiar vs. Prievidza

V nedeľu 20. januára odohrali kadeti basketbalového klubu ďalší zápas na domácej pôde.

Basketbal: Žiar vs. Iskra Petržalka

V sobotu 12. januára nastúpili muži žiarskeho basketbalového klubu na zatiaľ najdôležitejší zápas sezóny.

Basketbal: Žiar vs. Spišská Nová Ves

Ako prví zo žiarskych športovcov vstúpili do nového roka basketbalisti.