V sobotu 23.2.2019 bojovala Natália Bieliková ( žiačka ZŠ Ul. M. R. Štefánika) v súťaži atletický viacboj mladších žiačok, ktorá sa konala v hale Elán v Bratislave.
Súťaž pozostáva z piatich disciplín: beh na 60m prekážok a 60m,vrh guľou, skok do diaľky, beh na 600m. Súťaž je časovo náročná, nakoľko pretekár musí absolvovať všetkých 5 disciplín v priebehu 4 hodín. Natálka v minulom roku vonku na dráhe skončila o jeden bod na nepopulárnom 4.mieste,tak si spolu s trénerom robila chuť konečne na nejakú medailu.

 

Na prvej disciplíne 60m prekážok obsadila 3.miesto v novom osobnom výkone 10,66sek. Zo ziskom 594 bodov. Na druhej disciplíne hladkých 60m obsadila skvelé 2.miesto v novom osobnom výkone 8,54sek. a ziskom 690 cenných bodov. V nasledujúcej tretej disciplíne vrh 3kg guľou dokonca zvíťazila znovu v novom osobnom výkone 8,35m, škoda len, že behy sú viac bodované ako iné disciplína čím si prilepšila o 422bodov. Po troch disciplínach sa dotiahla na vedúcu Emu Bendovú z klubu Naša atletika BA o cca 100bodov ( okrem iného Emka je dcérkou úspešnej trénerskej dvojice nášho najlepšieho šprintéra Jána Volka). Vo štvrtej skok do diaľky mali obidve dievčatá osobné výkony za hranicou 5 metrov. Natálke sa počas troch pokusov nepodarilo zdolať 5 metrovú hranicu, tak ako vedúcej pretekárke Eme Bendovej a výkonom 492 cm obsadila 2.miesto. Pred poslednou piatou disciplínou sme už vedeli, že na prvé miesto to nebude, ale takticky sme si museli ustrážiť celkovú druhú pozíciu. Po náročnej 600 metrovej trati Natálka obsadila .miesto časom 1:52,18min. čím si definitívne potvrdila medailovú pozíciu. Nakoľko súbežne pretekalo 6 skupín dievčat po 8 pretekárok ( je to maximálny počet 48 pretekárok zo Slovenska v halovej súťaži vo viacboji),museli sme v napätí čakať ako sa bude dariť súperkám v iných skupinách. Nakoniec si Natália Bieliková udržala svoju pozíciu a ziskom 2 874 bodov získala striebornú medailu.

 

Na začiatok atletickej sezóny je to super výsledok po 3 zlatých medailách z majstrovstiev kraja. Verím, že keď bude tento rok tartan aj v našom meste na kvalitnom povrchu porastú výkony aj ostatných atlétov, nakoľko už dva roky chodíme za tartanom dvakrát v týždni do Banskej Bystrice.

 

Miroslav Rybársky, tréner


Pridal: Nataška Kategória: Iné športy, Pondelok 25 február 2019 - 22:48:36, Prečítané: 764x
Zdielaj túto správu: Facebook Čítať / pridať komentár, komentárov: 0
Diskusia k správe
Ďalšie novinky vo zvolenej kategórii:

Adam Hriň dvojnásobný majster Slovenska

Cez víkend 7.7.- 8.7.2019 sa v Košiciach konali majstrovstvá Slovenska dorastu. 

Maratón žiarskych karatistov

Vo štvrtok 4. júla sa v telocvični na Štvorke zišlli karatisti.

Žiarskym karatistom ide karta

Do vitríny žiarského Karate klubu pribudli ďalšie ocenenia.

Pre Pohár Jozefa Pribilinca sa chodí do Žiaru

10. a 11. máj patril v Žiari atletike. O čokoládovej tretre a žiarskom polmaratóne sme vás už informovali. Dnes sa ešte vrátime k chodeckým pretekom.

Memoriál Jozefa Juhaňáka 2019

V sobotu 18. mája sa v ZUS aréne uskutočnilo tradičné podujatie v karate.

Adam Hriň splnil dva limity na EYOF 2019 do Baku

Nášmu atlétovi z Atletického klubu MŠK Žiar sa úspešne rozbehla sezóna.

Na finále do Košíc bude cestovať šesť detí zo Žiaru

Žiarsky Atletický klub-MŠK, dostal tento rok dôveru od organizátorov najmasovejšieho detského podujatia v atletike, zorganizovať doma základné kolo „Čokoládovej tretry“. Je to medzinárodné podujatie, kde sa minulý rok spolu v Poľsku, Česku a na Slovensku zapojilo viac ako 16 000 detí.

V okolí Žiaru trénuje Majsterka Slovenska

Na to aby ste lyžovali, nepotrebuhjete nevyhnutne sneh.

Žiarsky polmaratón ovládli Keňania

V sobotu 11. mája sa uskutočnil jubilejný 10. ročník Žiarského polmaratónu.

Danka a Janka na žiarskej Čokoládovej tretre

Atletický víkend v Žiari odštartovala Čokoládová tretra


ATV je s vami každý deň - informujme sa navzájom

Partneri ATV

© MAJOR Invest inc.
Vyhľadávanie a filter príspevkov
http://www.n-motor.mazdadealer.sk/modely/mazda3.xhtml
Žiadne informácie
Obedné menu na dnes zverejnilo:
0 reštaurácií Menu dnes | Zajtra
Odporúčame:
http://www.studiolafemme.sk/
TOP 10
https://www.stranapriamademokracia.sk/
ATV na facebooku
Vaša anketa
Je podľa vás v meste dosť zelene?

ÁNO

NIE

Je mi to jednoPoslané Nataška
Celkom hlasov: 81 Komentáre: 0
Predošlé ankety