Basketbal: SOBOTA a NEDEĽA 2 a 3.03.2019, Celoslovenská liga kadetov

BBK Bánovce nad Bebravou - MŠK BK Žiar nad Hronom 59:51 (17:9, 14:15, 15:10, 13:17)

Body: Truben 13 (3 trojky), Golebiowski 10 (7 doskokov), Novák 8 (7 doskokov), Grochal 7 (7 doskokov), Bobok 5, Švec 4, Greguš 2 (5 ziskov), Šonkol 2

Hrali: Balogh, Žemla

ŠBK Junior Levice- MŠK BK Žiar nad Hronom 84:61 (17:15, 17:19, 14:15, 36:12)

Body: Grochal 17, Balogh 11, Greguš 7, Novák 6, Žemla 6 (2 bloky), Truben 5, Golebiowski 4, Švec 3, Šonkol 2

Hrali: Bobok

V prvých dvoch zápasoch finálovej osmičky vycestovali žiarsky kadeti za súpermi do Bánoviec nad Bebravou a Levíc. V obidvoch zápasoch Žiarčania ťahali za kratší koniec a nepripísali si v ďalších bojoch o postup do final four dôležité body. V sobotnom existenčnom zápase sa hneď od začiatku ukázala absencia niekoľkých hráčov (dovolenky a iné rodinné problémy), ako aj celotýždňová účasť ôsmich hráčov na lyžiarskom zájazde. Počas celého zápasu viazla komunikácia medzi hráčmi, čo sa prejavilo hlavne v chybách v obrane, ako aj v organizácii útočnej hry. Hráči boli pomalí, chýbala im okrem pár výnimiek agresivita v obrane, ako aj chuť vydať zo seba niečo naviac. K tomu sa pridalo žalostné zakončenie za dva body 20/70 (28,6%), čo v žiadnom prípade nemohlo stačiť na výhru. Zápas nevyšiel ani skúseným hráčom, ktorí absolvovali celotýždňový tréningový cyklus a nepochopiteľne hrali vo veľkom kŕči.

V nedeľnom zápase Žiarčania nastúpili v tej istej zostave, ale od začiatku zápasu proti lídrovi z Levíc predvádzali atraktívny kolektívny basketbal. Súpera dokázali zaskočiť hlavne na svojej obrannej polovici, kde oproti sobote vyvíjali neustáli tlak na hráča s loptou a skvele riešili vzniknuté situácie po signáloch, ako aj po častých clonách. Úsilie v obrane sa prejavilo aj v útoku, kde si hráči začali veriť a nezľakli sa domáceho favorita. Hovorí o tom aj vyrovnaný polčasový stav 34:34. V prvom polčase sa do hry postupne zapájali všetci hráči. Tak sa pokračovalo aj v druhej časti hry. V tretej štvrtine našim hráčom ochabla ostražitosť a po ľahkom pressingu zo strany súpera a vlastných chybách sa ujali domáci 10 bodového vedenia. Nevyšlo nám ani následné striedanie, kde nastupujúci hráči vyrobili školácke chyby a umožnili znova súperovi navýšiť náskok.  Žiarčania sa pokúšali o zvrat v zápase, ale na pôde tak skúseného súpera a v tak oklieštenej zostave sa to nepodarilo. AJ keď chlapci prehrali aj v nedeľu, za výkon v druhom zápase sa nemusia hanbiť. Výrazným zlepšením sa prezentovali aj hráči ročníka 2003 (prvoročiaci), ktorí boli rovnocennými a miestami aj dominantnejšími hráčmi ako ich starší spoluhráči. Ďalšie štyri zápasy odohráme na domácej palubovke, kde sa pobijeme o ďalšie body  s kvalitnými súpermi.

Tréner: Juraj Horváth

Asistent: Július Kucej

Pridal: Nataška Kategória: Basketbal, Pondelok 04 marec 2019 - 09:40:09, Prečítané: 77x
Zdielaj túto správu: Facebook Čítať / pridať komentár, komentárov: 0