Piatok 22.3.2019, Starší žiaci U15 – 1.liga, skupina o 9.-13.miesto

1.BK Michalovce : MŠK BK Žiar nad Hronom 100:71 (20:20, 36:35, 79:55)

Body: Kňažko 18, Galko 13, Mihálka 11, Bielik 7, Koppl 6, Melaga 5, Pavol 5, Štefanča 4, Šmondrk 2

Sobota 23.3.2019, Starší žiaci U15 – 1.liga, skupina o 9.-13.miesto

1.BK Michalovce : MŠK BK Žiar nad Hronom 68:60 (17:15, 34:31, 49:46)

Body: Galko 13, Kňažko 13, Pavol 10, Melaga 9, Štefanča 5, Koppl 4, Bielik 3, Mihálka 3

Nedeľa 24.3.2019, Starší žiaci U15 – 1.liga, skupina o 9.-13.miesto

BK MŠK Kežmarok : MŠK BK Žiar nad Hronom 47:52 (11:14, 28:24, 41:37)

Body: Galko 11, Mihálka 10, Melaga 9, Bielik 8, Kňažko 6, Koppl 3, Kvak 3, Šmondrk 2

Hrali: Pavol, Štefanča

Starší žiaci, zdecimovaní chorobami a zraneniami, odohrali v desaťčlennom zložení na východe za tri dni veľmi ťažké tri zápasy. Ukázali, že sú veľmi dobrá partia a vedia sa vypnúť k dobrému kolektívnemu výkonu, či už v obrane, alebo aj v útoku. Napriek zdravotným problémom, ktoré viacerých hráčov trápia už dlhšiu dobu, ukázali svoj potenciál, keď dokázali byť proti kompletným súperom v niektorých momentoch viac ako vyrovnaným súperom.

V piatkovom večernom zápase proti Michalovciam dokázali domácich zaskočiť a celý prvý polčas viedli, len v jeho závere poľavili a pustili súpera do jednobodového vedenia. Tretia štvrtina však ukázala, kde je naša slabina. Slabá koncentrácia, s ktorou sme vstúpili do druhého polčasu, nás stála neuveriteľných 16 strát a štvrtinu sme dokázali prehrať o 25 bodov, keď nám súper nastrieľal až 44 bodov! Zápas sa potom už len dohrával a vysoké víťazstvo domácich bolo plne zaslúžené.

V sobotnom zápase sme sa proti domácim rozbiehali len pomaly, držali sme však so súperom krok a len závery štvrtín, prvej, druhej aj tretej, v ktorých sme opäť nedokázali udržať 100% koncentráciu, rozhodli, že do poslednej štvrtiny išiel s miernym náskokom náš súper. V tej sme však dokázali otočiť skóre z 49:46 na 52:57. Následovala však naša klasika, poľavenie a slabší dôraz, ktorý potrestal náš súper dvomi trojkami o dosku. Nám čo všetko z koša vypadlo, domácim do koša padlo.

Sklamanie sme si vynahradili nedeľným zápasom v Kežmarku. Na našich chlapcoch už bolo jasne badať úbytok fyzických aj psychických síl. Začali sme zápas nedôrazne, nepresne sme zakončovali a zle sme riešili viaceré herné situácie. Timeouty nezaberali a umývanie hláv v šatni tiež nemalo veľký význam. Domácim padlo do koša úplne všetko, za dva z diaľky aj za tri, nám zase úplne všetko, aj zpod koša, vypadlo. Chlapci už mali hlavy úplne dole a v hre sa držali len výbornou obranou, Súperovi dovolili dať len 47 bodov. Šťastie sa však ku nám otočilo čelom v posledných troch minútach zápasu, keď sme konečne dokázali skórovať a šnúrou 9 bodov sme dokázali strhnúť víťazstvo na našu stranu.

Chlapci si za predvedený výkon víťazstvo zaslúžili, boli sme predsa len kvalitnejší v individuálnych herných činnostiach a mali sme v nohách o dva ťažké zápasy viac. Všetci desiati chalani si za svoj výkon aj za svoje správanie sa za tri dni na ďalekom východe zaslúžia rešpekt a pochvalu.

Tréner: Norbert Nagy

Asistent: Martin Šály

Pridal: Nataška Kategória: Basketbal, Streda 27 marec 2019 - 00:38:05, Prečítané: 216x
Zdielaj túto správu: Facebook Čítať / pridať komentár, komentárov: 0
Diskusia k správe
Ďalšie novinky vo zvolenej kategórii:

Ján Valent o skončenej žiarskej basketbalovej sezóne

Prezident basketbalového klubu Ján Valent zhodnotil uplynulú basketbalovú sezónu.

Žiarčania sú 3 krát Majstrami Slovenska

Žiarský basketbalový klub vybojoval v tejto sezóne na finálových turnajoch jeden titul Majstra Slovenska a jedno 3. miesto.

Žiarčania priviezli domov medailu

Od 31. mája do druhého júna sa v Prievidzi odohral finálový turnaj basketbalistov o titul Majstra Slovenska v kategórii U12.

Žiarski basketbalisti na Majstrovstvách Slovenska

V Prievidzi sa cez víkend odohral finálový turnaj o titul Majstra Slovenska v basketbale v kategórii U12. Ako sa našim darilo?

Prečo sa deťom basketbal páči?

V apríli začal už 5. ročník Nemak basketbalovej mikroligy. Minulý týždeň sa hralo 3.kolo.

Žiarčania sa stali 3-násobnými majstrami

Od 24. do 26. mája sa v Košiciach odohral finálový turnaj v basketbale o titul Majstra Slovenska v kategórii mladších žiakov.

Budú zo Žiarčanov Majstri Slovenska?

V sobotu 27. apríla privítali mladší žiaci na domácej palubovke Prievidzu.

Žiarska Nemak basketbalová mikroliga 2019

Vo štvrtok 25. apríla sa rozbehol ďalší ročník Nemak basketbalovej mikroligy

Basketbal: Žiar vs. B.Bystrica

V nedeľu 14. apríla odohrali muži basketbalového klubu posledný domáci zápas v tejto sezóne.

Basketbal st.žiaci: Žiar vs. MBK AŠK Trnava

V sobotu 6. apríla odohrali starší žiaci basketbalového klubu predposledný domáci zápas sezóny.