Nášmu atlétovi z Atletického klubu MŠK Žiar sa úspešne rozbehla sezóna.

Od halových pretekov, kde sa stal majstrom Slovenska v skoku do diaľky dorastencov výkonom 675 cm. Následne na M-SR juniorov sa stal majstrom Slovenska v skoku do diaľky výkonom 672cm a v trojskoku výkonom 14,12 m. Na majstrovstvách kraja stredných škôl úspešne reprezentoval Gymnázium Milana Rúfusa, keď  zvíťazil v behu na 100m,200m a v skoku do diaľky, čím si vybojoval postup na M-SR stredných škôl, ktoré sa konali 9.5.2019 v Trnave pod názvom : Gaudeamus igitur 2019 - Olympiáda stredoškolákov SR.  V Trnave počasie neprialo športu, celý deň pršalo a bolo veľmi chladno. V behu na 200m pri výbehu zákruty si natiahol sval a do cieľa dobehol na 3.mieste a v skoku do “ zmesi piesku a vody“, kde bolo viac vody ako piesku výkonom 651cm o jeden centimeter skončil na druhom  mieste. Toto podujatie prišiel so svojim trénerom pozrieť aj reprezentačný tréner Rado Dubovský, s ktorým klub spolupracuje v oblasti techniky skoku do diaľky a trojskoku. Medzitým dostal  Adam dôveru reprezentovať nielen náš Atletický klub, ale aj Gymnázium Milana Rúfusa na Majstrovstvách sveta stredných škôl, ktoré sa konali pod názvom:

ISF WORLD SCHOOLS CHAMPIONSHIP IN ATHLETICS „J.Humbert Cup“ v Chorvátskom Splite od 13.5. do 19.5.2019. Na tomto celosvetovom podujatí súťažil v skoku do diaľky a v behu na 200m. Škoda ,že si v Trnave natiahol sval. V skoku do diaľky výkonom 675 cm obsadil  celkové 5.miesto,keď na štvrtom mieste reprezentant Bulharska, mal ten istý výkon 675cm,len druhý slabší výkon mal lepší, ako Adam. V behu na 200m obsadil skvelé 6.miesto časom 23,27sek. Nakoľko počasie u nás doteraz neprialo trénovaniu vonku a už vôbec nie na veľké výkony, tak tento posledný víkend to bolo fantastické.

V nedeľu 26.5.2019 sme sa zúčastnili na majstrovstvách kraja v súťaži družstiev dorastu a mladšieho žiactva, kde okrem iného ml.žiačky suverénne vyhrali už druhé kolo po sebe. Ideálne počasie slabý vietor skvelá až veľká teplota, mali tiež veľký vplyv na skvelé výkony. V skoku do diaľky dorastencov sa Adam Hriň postupne zlepšoval výkonmi z 672cm na 683cm a v piatom pokuse zaletel na skvelých 715cm. Týmto výkonom splnil A-limit na   XV. LETNÝ EURÓPSKY MLÁDEŽNÍCKY FESTIVAL "EYOF" v kategórii dorastu , ktorý sa koná v tento rok v Baku, pričom A-limit je 705cm.

V trojskoku dorastencov si zlepšil svoj najlepší osobný výkon na 14,33m,čím splnil B-limit pričom do splnenia A-limitu 14,40m mu veľa nechýba. Teraz už len aby neprišlo nečakané zranenie a s chuťou sa pustiť do tréningu na vrcholné tohtoročné podujatie.

Miroslav Rybársky tréner AK-MŠK, Žiar nad Hronom

Pridal: Nataška Kategória: Iné športy, Pondelok 27 máj 2019 - 17:37:33, Prečítané: 489x
Zdielaj túto správu: Facebook Čítať / pridať komentár, komentárov: 0
Diskusia k správe
Ďalšie novinky vo zvolenej kategórii:

Adam Hriň dvojnásobný majster Slovenska

Cez víkend 7.7.- 8.7.2019 sa v Košiciach konali majstrovstvá Slovenska dorastu.

Maratón žiarskych karatistov

Vo štvrtok 4. júla sa v telocvični na Štvorke zišlli karatisti.

Žiarskym karatistom ide karta

Do vitríny žiarského Karate klubu pribudli ďalšie ocenenia.

Pre Pohár Jozefa Pribilinca sa chodí do Žiaru

10. a 11. máj patril v Žiari atletike. O čokoládovej tretre a žiarskom polmaratóne sme vás už informovali. Dnes sa ešte vrátime k chodeckým pretekom.

Memoriál Jozefa Juhaňáka 2019

V sobotu 18. mája sa v ZUS aréne uskutočnilo tradičné podujatie v karate.

Na finále do Košíc bude cestovať šesť detí zo Žiaru

Žiarsky Atletický klub-MŠK, dostal tento rok dôveru od organizátorov najmasovejšieho detského podujatia v atletike, zorganizovať doma základné kolo „Čokoládovej tretry“. Je to medzinárodné podujatie, kde sa minulý rok spolu v Poľsku, Česku a na Slovensku zapojilo viac ako 16 000 detí.